3116. Amit tudni érdemes a keleti szürkemókusról
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
A keleti szürkemókust (Sciurus carolinensis) először a XIX. század végén telepítették be Angliába, ahonnan azután rohamosan elterjedt az egész kontinensen.
Van valaki a házamban, aki kutyának álcázza magát. A neve Tuxcitto. Azért állítom azt, hogy nem egy közönséges kutya, mert olyan dolgokat talál ki és visz véghez, amelyek egy gondolkodó lénynek is a dicsőségére válnának. Az alábbi eset tökéletesen alátámasztja a fenti kijelentést. Megtudhatod milyen hasznos egy ilyen kutyus a ház körül, ha a környékeden mókusok is randalíroznak.
Ma már csupán négy folyamidelfinfaj él folyóban, tavakban és a trópusi Déli Félteke tölcsértorkolataiban. A folyamidelfint más néven édesvízi delfinnek nevezik, habár egyik faja sósvízű tölcsértorkolatban él, amely sósvízi folyamdelfinként ismert.
A pápaszemes medve, más nevén az andoki medve Dél-Amerikában honos, az Andok hegység környékén. Területe észak-nyugat Argentinától kezdve, Perun át, egészen Venezueláig és Braziliáig terjed.
Az amazonasi folyami delfin legfőbb fizikai jellemvonása a hosszú, vékony orr, az állkapocs mindkét részén sorakozó 24-34 darab kónikus fog (a delfinek általános jellemvonása), a gömbölyű fej, valamint a nyakcsontok rugalmassága.
MInden állat esetében (és az embernél is) előfordulhat, hogy fejletlen, sérült magzatok fejlődnek, és így életképtelenül jönnek a világra. Nincs ebben semmi különös, a természet márt csak ilyen. A többet szülő állatok esetében, mint a kutya is, éppen azért születik több kölyök, hogy ezekből a "selejt" elhullása után is maradjon annyi, ami a faj fennmaradásához szükséges. Különösebb okokat nem kell keresni, a "nagy számok törvénye" alapján bárhol, bármikor előfordulhat ilyesmi.
Legkorábban két héttel az ellés után, legkésőbb a következő ivarzás előtt. Üdvözlettel. Dr. Stark Róbert
Kedves Gazdi! A kutyák szőrminőségének javítására sok kiváló készítmény létezik, amiben főként nagymolekulájú telítetlen zsírsavak vannak. A sörélesztő B vitaminokat tartalmaz, ami nem igazán a szőrminőséget javítja. Emellett az élesztőgombák erjesztő hatása nem feltétlenül kedvező. Keresse állatorvosát a szőrkondícionáló készítmények ügyében. Tisztelettel Dr.Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Tisztelt Kérdező! A vadászgörény fogékony a szopornyica vírusára, tehát érdemes ellene oltatni. Az első oltás 8 hetes korban esedékes, korábban csak akkor, ha az anyja nem volt szopornyica ellen oltva. Ugyanazokat a vakcinákat használjuk, mint a kutyáknál. Az első oltást 2 hét után, majd 1/2 éves és egyéves korban kell ismételni. Utána évente egyszer kell oltatni a vadászgörényt. A kombinált oltáson kívül csak a veszettség ellen kell oltani, ha közösségbe, kiállításra vagy külföldre járnak vele. Az egy éves kor alatt adott oltást érdemes 6 hónapon belül ismételtetni, utána évente 1-szer. A kombinált oltás ára általában 4600-6000, a veszettség 3600-5000 forint között várható, de ettől jelentős eltérés is tapasztalható. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős
A leírtakból inkább kötőhártyagyulladásra gondolok. Talán ha valamelyik állatorvos megvizsgálná pontosan meg tudná állapítani a leírt tünetek pontos okát és a szükséges gyógykezelést is.