3131. Bűnhődjenek az állatkínzók!
Fél évi fogházbüntetésre ítélt egy állatkínzót a Fővárosi Bíróság szerdán, másodfokon, megváltoztatva az első fokú bíróság enyhébb ítéletét.
Fél évi fogházbüntetésre ítélt egy állatkínzót a Fővárosi Bíróság szerdán, másodfokon, megváltoztatva az első fokú bíróság enyhébb ítéletét.
Az ailurofilia a macskák iránti rajongást jelent. A macskák párnás orra olyan mintázatban barázdált, amelz egyedi, mint az emberek esetében az ujjlenyomat.
Skóciában egyszer már szükség volt a madár újratelepítésére, de az utóbbi években a siketfajd populáció ismét drasztikusan lecsökkent. A madarak védelmére vonatkozó intézkedéseket nemrég hozták meg.
A főnixmadár legendája évszázadok óta terjed az emberek körében. A következő cikkben ezeket a mitológiai teremtményeket szeretnénk bemutatni.
A galambokat már évezredekkel ezelőtt megszelídítették. Eleinte az isteneknek végzett szertartásokon áldozták fel, és a húsukért vagy háziállatként tenyésztették őket. A galambok gyakran szállítottak üzeneteket a harctérről, vagy egyik városból a másikba, hírvivők és hírhozók voltak a távol élő ismerősök számára, vagy tudósítók, sőt, előfordult, hogy haldoklóknak vitték el a megmentő orvosságot.
Adható, emellett még A- és E-vitamint tartalmazó táplálékkiegészítőket javaslok.
Azonnal állatorvoshoz vinni! Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok
Üdvözlöm, Megpróbálom összefoglalni.. külön-külön a válaszokat: 1-a násztánc úgy néz ki, hogy a hím teknős a másikkal szembe fordulva tenyerét kifelé fordítva, fejét behúzza és a lábvégeit rezegteti... Az Ön által leírt magatartás nem tűnik násztáncnak. 2-Fiatal teknősökre nem jellemző az ivari magatartás ivarérés előtt 3-Az ivarérés nem kor, hanem inkább méret függő, gyors növekedés esetén akár 2-3-4 évesen is ivarérett lehet egy teknős. 4-Nemektől függetlenül a későbbiekben ELŐFORDULHAT, hogy a két teknős összeverekszik... Viselkedésüket érdemes figyelemmel kísérni, és ha esetleg kárt tennének egymásban elkülöníteni őket. Üdv-Dr. Schütz Éva
Kutyák esetében az inzulin injekció beadásának nincs alternatívája (az embernél működő tablettás kezelés nem ad megfelelő eredményt). Ebből kiindulva meg kell oldani az injekció rendszeres beadását. Az injekció beadásához szóba jöhet szájkosár alkalmazása, pórázzal történő rögzítéssel (kikötés); segéderő igénybevétele; kezelő ketrec alkalmazása, stb. Tapasztalatunk szerint az állatok idővel megszokják a rendszeres injekciózást.
A szakszerűen elvégzett karomvágás nem okoz nagyobb sokkot a madárnak, de ha bizonytalan a kivitelezésben, akkor érdemesebb felkérni erre rutinos madarászt, vagy állatorvost. Ha nem kézszelíd a madárka, akkor kifogáskor legpraktikusabb a szobát lesötétíteni. A villany le, illetve felkapcsolásához érdemes segítőt kérni. A madarat egy határozott mozdulattal kell megfogni(ha fél a csípéstől használjon kesztyűt, vagy kisebb törölközőt). A szoba kivilágítása után körömcsipesz segítségével egyetlen metszéssel kb.8mm hosszú karmot hagyjon meg. Ez pontosabban meghatározható, ha fény felé fordítja a madár lábát. A karom szaruanyagán átlátszik egy vérér, aminél 1 mm-rel hosszabb legyen a meghagyott karom. A dörzspapirral bevont ülőrúd helyett természetes faágat javaslok.