Cikkek (7288)

3146. Amikor a macska az ébresztőóra

Minden macskát családtagként szerető gazdi tudja, milyen az, amikor a cicája szeretne valamit. Igen, olyankor mindent megtesz, hogy elérje a célját! Akár fel is ébreszt, ha úgy gondolja, hogy túlaludtad a reggeli időpontját! :)

3147. Mit tegyünk a kedvencünk elhízása ellen?

Az elhízás az esetek nagyobbik részében nem valamilyen betegség, hanem a gazdi „jószívűségének” és az állat megnövekedett étvágyának a következménye. Ez egy idő után jelentős súlyfelesleggel járhat, ami azonban már számos betegség feltételét teremtheti meg. Mi a teendő, amikor ezt észleljük?

3148. Hogyan kezeljük a fogínygyulladást?

A száj nyálkahártyája sok esetben sérülhet, aminek a hátterében lehet egyszerű mechanikai ok is, azonban az esetek többségében általában ennél sokkal súlyosabb, a szervezet egészét érintő anyagforgalmi zavarokkal (pl.vese eredetű húgyvérűség) találkozunk.

3149. A sikeres madártenyésztés - Továbbra is csak természetesen!

Sajnálatos és korántsem ritka eset a madártenyésztők munkája során a megtermékenyítetlen tojások, illetve az életképtelen fiókák vagy a 3-4 naposan elhullott fiókák látványa. Ezek mellett egyre gyakoribbak az impotens vagy a terméketlen hímek is. Sok esetben fordul elő tüdő-, és hörgőgyulladás és hasmenés. Létezik olyan természetes szer, amely gyógyítja a betegségeket és az immunrendszer működését optimalizálja? Mindenre van megoldás, lássuk!

3150. Ragadozó állatok: a mexikói farkas (Canis lupus baileyi)

A farkasok a kutyafélék (Canidae) családjába tartozó vad húsevők. A farkasokat tartják a háziasított kutyák őseinek, több, mint 20,000 éve fejlődtek ki külön-külön. Ma már csak két farkasfajta maradt fenn- a szürke farkas (Canis lupus) és a vörös farkas vagy rőt farkas (Canis rufus).