3161. Karácsonyi állatok
A karácsonyi hagyományokban igen fontos szerep jut az állatoknak is. Karácsonykor, minden év december 25-én, Jézus születését ünnepeljük.
A karácsonyi hagyományokban igen fontos szerep jut az állatoknak is. Karácsonykor, minden év december 25-én, Jézus születését ünnepeljük.
Legtöbb állampolgárt fájdalmasan érinti a gazdasági válság. Szakértők arra figyelmeztetnek, hogy a helyzet még rosszabbra fog fordulni, mielőtt javulni kezdene
A háziállatok nagyon fontosak az ember számára, ehhez nem fér kétség. A tanulmányok kimutatták, hogy általában a háziállattal rendelkező emberek tovább élnek és boldogabbak mint azok, akiknek nincs háziállatuk.
Számtalan olyan karácsonyi édesség létezik, amely négylábú kedvenceidre ártalmas, sőt, akár halálos is lehet. Melyek azok a finomságok, amelyeket nyugodtan megoszthatsz kutyusaiddal, cicáiddal az Ünnepek alatt?
A csíz (Carduelis spinus) a madarak osztályába, a verébalakúak (Passaeriformes) rendjébe, és a pintyfélék (Frinfillidae) családjába tartozó madárfaj. Gyakori Európában és Ázsiában is, emiatt még eurázsiai csíz néven is emlegetik.
Sehogy. Csak a kacsasült reményében lehet és érdemes próbálkozni.
Az élősködők ellen többek közt Neo-stomosan készítménnyel lehet védekezni a környezetben, Ivermectin spot on készítménnyel az állatokon. A leírtak alapján más probléma is van, a pontos diagnózishoz állatorvost kellene felkeresni.
Az ékszerteknősnél gyakori hogy a hím folyamatosan zaklatja a nőstényt. Tartsa külön őket.
Ez a tojásszámtól is függ. Általában a 3-4.-re, de nem kizárt, hogy csak az utolsóra. Ez extrém esetben akár 9 darab is lehet, de az átlagos fészekalj 5-6 tojás. A legkisebb és a legnagyobb fióka kelése közt 1-2 nap különbség lehet, de a rozellaféléknél kevésbé jellemző, hogy akkora különbségek legyenek a kelési időben, mint egyes hullámospapagájok fiókái közt.
Kedves Gazdi! Igen, igaz. A legtöbb esetben megjavítja az étvágyat a Béres csepp kúraszerű adagolása: napi annyi csepp az ételébe keverve, ahány kg súlyú a kutya. Ez a kúra két hónapig tarthat, utána legalább egy hónap szünetet kell tartani. Ez persze csak akkor igaz, ha kedvence étvágytalansága mögött nem áll valamilyen betegség is a háttérben. Ez esetben alapos kivizsgálásra van szükség, és ezután meg kell, hogy kapja a szükséges kezelést. Mielőbbi étvágynövekedést kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea.