3166. Sárgafülű ékszerteknős: mit kell tudni róla?
Mekkorára nő meg, mit eszik, hogyan él a sárgafülű ékszerteknős?
Mekkorára nő meg, mit eszik, hogyan él a sárgafülű ékszerteknős?
Ha állandóan azon vagyunk, hogy helyesen táplálkozzunk, a szőrös barátainkról sem kellene megfeledkeznünk. A legjobb döntés ha a szerves állateledelt választjuk. Ez a fajta étel biztosítja az állat számára szükséges tápanyagokat és az előállítási és szállítási folyamattal nem szennyezi a környezetet.
Amikor a bolygó megmentésén gondolkozunk, általában az esőerdők vagy az egzotikus állatok jutnak eszünkbe. De amire nem gondolunk, hogy valójában a saját hátsó kertünkben is van olyan állat, amelyiknek segítségre van szüksége!
Nemrégiben nagy riadalom ütött ki a biztonságos háziállat tápok miatt. Biztonsági okokból egyes gazdik saját maguk akarják elkészíteni a háziállataik ételét. Mások szerint ezt így sokkal egészségesebb. Az olyan háziállatoknak, amelyek allergiásak, az otthon készült étel életmentő lehet.
Milyen a jó macskajáték? Szerencsére nem feltétlenül drága és egyszer használatos. Otthon is könnyedén eszkábálhatunk cicánknak tuti játékokat! Csak pár kidobásra szánt alapanyag szükséges.
Üdvözlöm! Az én véleményem az, hogy egy ilyen betegségekkel küszködő 17 éves kutyának én nem javasolnék semmilyen oltást! A veszettség ellenit is addig húznám, és halogatnám, amíg csak lehet. (Meg még utána is egy kicsit.) Ennek oka az, hogy egy oltás minden szervezetet megvisel az oltás utáni 1-2 hétben (a legtöbb állatot csak tényleg kicsit, de vannak, amelyeket nagyon), és ez azzal járhat, hogy a jelenleg kialakult viszonylagos egyensúly hirtelen felborulhat. Szerintem most nem az a fontos, hogy oltva legyen, hanem az, hogy jelentősen javuljon az állapota.
Az a valami a süni hasán a "fütyije", a hímeknek a hasa közepén helyezkedik el. Amennyire a fotókon látom, nagyon csúnyán be van gyulladva (lehet, hogy alom vagy fogács darabka szorult bele), és már elég csúnya állapotban van. Mielőbb vidd el sünihez értő állatorvoshoz! Gondoskodás a törpesünökről hideg időben Az afrikai törpesün (atelerix albiventris)
A nimfa papagájok sok más fajjal képesek békében élni. Ez esetben a tesztelés döntheti el a kérdést. A rozellát kellene a nimfa ketrecébe engedni, így kevésbé erős a territoriális hajlama. Az is jó megoldás lehet, hogy a két ketrecet összenyitva a madarak választhatnak, melyikbe akarnak menni. Ha a tesztidőszak alatt agresszió tapasztalható, akkor nem érdemes együtt hagyni őket olyankor, mikor nincsenek szem előtt. Amúgy a madaraknak általában a legjobb lakótárs, az ellenkező nemű fajtárs, így érdemes lehet átgondolni párok beszerzése. Mindkét madárfaj elélhet 20 évig, vagy annál jóval tovább is. Rozellapapagáj: fürdik, rágcsál és fémesen csipog A nimfapapagáj kedvelt díszmadár
Szia! Nem szükséges az orvos egy kis bethadinnal fertőtlenítsétek a sebet. Ilyen előfordul. csak akkor kell orvos, ha egyre pirosabb esetleg gyulladtabbá válna a seb- de ez nagyon ritka. Házinyúl: tartás, gondozás, etetés Gyors elsősegélynyújtás nyulaknak
A csőr feletti un. viaszbőr sérülékeny, kisebb horzsolástól is kivérzik. Valószínűleg megijedt a madár a szilveszteri durrogástól és nekirepült a rácsnak. Ha nem kezd begyulladni a sérülés környéke(amire kicsi az esély), akkor nincs teendő. Duzzanat megjelenése esetén, humán Bepanten kenőccsel lehet bekenni.