3166. Sárgafülű ékszerteknős: mit kell tudni róla?
Mekkorára nő meg, mit eszik, hogyan él a sárgafülű ékszerteknős?
Mekkorára nő meg, mit eszik, hogyan él a sárgafülű ékszerteknős?
Ha állandóan azon vagyunk, hogy helyesen táplálkozzunk, a szőrös barátainkról sem kellene megfeledkeznünk. A legjobb döntés ha a szerves állateledelt választjuk. Ez a fajta étel biztosítja az állat számára szükséges tápanyagokat és az előállítási és szállítási folyamattal nem szennyezi a környezetet.
Amikor a bolygó megmentésén gondolkozunk, általában az esőerdők vagy az egzotikus állatok jutnak eszünkbe. De amire nem gondolunk, hogy valójában a saját hátsó kertünkben is van olyan állat, amelyiknek segítségre van szüksége!
Nemrégiben nagy riadalom ütött ki a biztonságos háziállat tápok miatt. Biztonsági okokból egyes gazdik saját maguk akarják elkészíteni a háziállataik ételét. Mások szerint ezt így sokkal egészségesebb. Az olyan háziállatoknak, amelyek allergiásak, az otthon készült étel életmentő lehet.
Milyen a jó macskajáték? Szerencsére nem feltétlenül drága és egyszer használatos. Otthon is könnyedén eszkábálhatunk cicánknak tuti játékokat! Csak pár kidobásra szánt alapanyag szükséges.
Azt jelenti, hogy tüzel (minden valószínűség szerint) és hamarosan vérezni is fog (minden valószínűség szerint :), merthogy néha van vérzés nélküli tüzelés is... szerintem.
Változó és egyedi, hogy kinek mi jön be. Meg lehet próbálni a következőket: Neogranormon kenőcs (humán készítmény), Pana veyxal kenőcs (állatpatika). Ezenkívül puha fekhelyre kell szoktatni, ami nem tudja annyira kidörzsölni a könyökét. Ha nagyon csúnya az elváltozás, akkor megmutatnám azért állatorvosnak.
Jelentősen nem változik meg a kan kutya viselkedése csak azért, mert fedezni kezd. Nyugodtan fedeztessen vele.
A leírásból traumás eredetű vérömlenynek tűnik. Lehet, hogy összekaptak valamin vagy az anyukájuk erősebben fogta meg őt. Esetleg előfordulhat véralvadási zavar K-vitamin hiányból ilyen kicsi kutyánál. Esetleg punkcióval ki lehet deríteni, mit tartalmaz. Forduljon újra orvoshoz!
A "meghágást" követő 2. és 5. napon (készítménytől és állatorvostól függ, meg kell kérdezni) van lehetőség hormonálisan (injekcióval!!) megakadályozni a "meghágás" következményét. Ennek az injekciónak vannak mellékhatásai (esetleges méhgyulladás), amiről tudni kell, ezt részletesen elmesélik a kollégák. Más lehetőség ilyenkor nincs (főleg ha később még szeretnének kölyköket és ezért a műtét nem jön szóba...), maximum reménykedni lehet, hogy a hágás nem jár "következményekkel"! :)