3166. Sárgafülű ékszerteknős: mit kell tudni róla?
Mekkorára nő meg, mit eszik, hogyan él a sárgafülű ékszerteknős?
Mekkorára nő meg, mit eszik, hogyan él a sárgafülű ékszerteknős?
Ha állandóan azon vagyunk, hogy helyesen táplálkozzunk, a szőrös barátainkról sem kellene megfeledkeznünk. A legjobb döntés ha a szerves állateledelt választjuk. Ez a fajta étel biztosítja az állat számára szükséges tápanyagokat és az előállítási és szállítási folyamattal nem szennyezi a környezetet.
Amikor a bolygó megmentésén gondolkozunk, általában az esőerdők vagy az egzotikus állatok jutnak eszünkbe. De amire nem gondolunk, hogy valójában a saját hátsó kertünkben is van olyan állat, amelyiknek segítségre van szüksége!
Nemrégiben nagy riadalom ütött ki a biztonságos háziállat tápok miatt. Biztonsági okokból egyes gazdik saját maguk akarják elkészíteni a háziállataik ételét. Mások szerint ezt így sokkal egészségesebb. Az olyan háziállatoknak, amelyek allergiásak, az otthon készült étel életmentő lehet.
Milyen a jó macskajáték? Szerencsére nem feltétlenül drága és egyszer használatos. Otthon is könnyedén eszkábálhatunk cicánknak tuti játékokat! Csak pár kidobásra szánt alapanyag szükséges.
Féreghajtás volt? Egyébként pedig el kellene vinni állatorvoshoz, mert sok betegségnek lehet tünete a fogyás/étvágytalanság. Így látatlanban pedig nem szeretek ijesztgetni.
Lehet, hogy egyszerűen csak vedlik. Érdemes jóféle tápot adni (ezt onnan lehet tudni, hogy kicsit dárgább és mondjuk állatorvos ajánlja és/vagy nincs minden hipermarket polca tele vele :) és valami szőrtápláló kutyavitamint. Ezek felgyorsítják a vedlést és szép fényes lesz a szőre a kutyusnak.
Ilyen duzzanat hátterében sok minden lehet, tályogtól daganatig bármi. Ártalmatlantól komolyabb dologig akármi. Valószínűleg a nyalogatástól sárga a bőr ott. Szóval jó lenne megmutatni egy állatorvosnak.
Ki lehet vinni sétálni. Természetesen az oltások sem nyújtanak 100%-os védelmet, de nagyon kicsi a valószínűsége, hogy azokat a betegségeket megkapja, amelyek ellen oltották.
Az elküldött kép és leírás alapján hasfali sérvnek tűnik. De az is lehet, hogy egyszerűen ennyire aszimmetrikussá vált a hasfala a vemhesség alatt. Normális esetben a jobb oldalán dudoródik ki a vemhes méh, mivel a bal oldalt teljes egészében a bendő foglalja el. Az ellés körüli napokban jobban figyeljen oda. Még éjjel is tanácsos meg-meg nézegetni azokon napokon, amikor várható lesz az ellése, és ha problémát észlel, állatorvost kell hívni.