3166. Sárgafülű ékszerteknős: mit kell tudni róla?
Mekkorára nő meg, mit eszik, hogyan él a sárgafülű ékszerteknős?
Mekkorára nő meg, mit eszik, hogyan él a sárgafülű ékszerteknős?
Ha állandóan azon vagyunk, hogy helyesen táplálkozzunk, a szőrös barátainkról sem kellene megfeledkeznünk. A legjobb döntés ha a szerves állateledelt választjuk. Ez a fajta étel biztosítja az állat számára szükséges tápanyagokat és az előállítási és szállítási folyamattal nem szennyezi a környezetet.
Amikor a bolygó megmentésén gondolkozunk, általában az esőerdők vagy az egzotikus állatok jutnak eszünkbe. De amire nem gondolunk, hogy valójában a saját hátsó kertünkben is van olyan állat, amelyiknek segítségre van szüksége!
Nemrégiben nagy riadalom ütött ki a biztonságos háziállat tápok miatt. Biztonsági okokból egyes gazdik saját maguk akarják elkészíteni a háziállataik ételét. Mások szerint ezt így sokkal egészségesebb. Az olyan háziállatoknak, amelyek allergiásak, az otthon készült étel életmentő lehet.
Milyen a jó macskajáték? Szerencsére nem feltétlenül drága és egyszer használatos. Otthon is könnyedén eszkábálhatunk cicánknak tuti játékokat! Csak pár kidobásra szánt alapanyag szükséges.
Verekednek. Nem olyan, mintha verekednének, hanem ténylegesen verekednek és harcolnak egymással. Én külön tenném őket, mivel kárt is tehet egymásban. Nem számít, hogy testvérek, mára már ivarérett felnőtt állatok lettek és "rivalizálásos" harc megy közöttük.
A két fajta között elég nagy különbségek vannak. Bár látszólag kistestű, szőrős ebek, mindkét fajtának a sztenderd leírása különbözik egymástól. A két fajtáról leírásokat az alábbi honlapon talál. Ha egy ilyen pároztatás mellett döntenének, a kiskutyák mind keverékek lennének.
Ha a férje tényleg allergiás a kutyaszőrre, nincs lehetőségük kutyát tartani lakásban. Megoldás lehet az, hogy udvarban, kertben tart kutyát vagy meztelen kutyát vesz (kínai, perui meztelen kutya).
Miért kellene eladni? Valószínűleg leszakadt a karma. Lehet, hogy kinő majd, de előfordulhat, hogy nem. Ettől még teljes értékű madár :) és szerintem különösebb tennivaló sincs vele.
Kedves Gazdi! Ilyen esetekben mindig szem előtt kell tartani a kiskutyát és ha 1-2 nap alatt nem tapasztalunk az állapotában javulást, állatorvossal ki kell vizsgáltatni. Ha rosszabodik az állapota (láz, hányás, hasmenés, stb.) rögtön kell segítséget kérni a dokitól.