3166. Sárgafülű ékszerteknős: mit kell tudni róla?
Mekkorára nő meg, mit eszik, hogyan él a sárgafülű ékszerteknős?
Mekkorára nő meg, mit eszik, hogyan él a sárgafülű ékszerteknős?
Ha állandóan azon vagyunk, hogy helyesen táplálkozzunk, a szőrös barátainkról sem kellene megfeledkeznünk. A legjobb döntés ha a szerves állateledelt választjuk. Ez a fajta étel biztosítja az állat számára szükséges tápanyagokat és az előállítási és szállítási folyamattal nem szennyezi a környezetet.
Amikor a bolygó megmentésén gondolkozunk, általában az esőerdők vagy az egzotikus állatok jutnak eszünkbe. De amire nem gondolunk, hogy valójában a saját hátsó kertünkben is van olyan állat, amelyiknek segítségre van szüksége!
Nemrégiben nagy riadalom ütött ki a biztonságos háziállat tápok miatt. Biztonsági okokból egyes gazdik saját maguk akarják elkészíteni a háziállataik ételét. Mások szerint ezt így sokkal egészségesebb. Az olyan háziállatoknak, amelyek allergiásak, az otthon készült étel életmentő lehet.
Milyen a jó macskajáték? Szerencsére nem feltétlenül drága és egyszer használatos. Otthon is könnyedén eszkábálhatunk cicánknak tuti játékokat! Csak pár kidobásra szánt alapanyag szükséges.
Rá kell szólni, hogy "Fujj, nem szabad!", és a pórázt is vissza kell rántani. Nem lesz könnyű, mert a világ összes kutyáját kellene leszoktatni, hogy ne érződjön a vonzó pisiszag a kerekeken.
Lakásban tartható, de nagy a mozgásigénye, ezért sokszor kell vinni és lehetőleg hosszabb sétákra. Igen, kissé makacs is, de ez is csak nevelés kérdése... Ajánlom figyelmébe a kapcsolódó linkeket.
Igen, ilyen esetekben, mikor gyógyszeres kúrára sem javul az állapot, akkor szükséges lehet egy röntgenvizsgálat. Ezt persze mindig a kezelő orvos dönti el, hogy tényleg szükséges-e. Gondolom a kutyus vissza van rendelve kontrollra. Nyugodt kutyáknál akár altatás nélkül is megoldható a röntgen, de ez függ attól is, hogy pontosan mit szeretne vizsgálni, röntgenezni az orvos.
"Hajas" kutyáról még sajnos nem hallottam. Talán a kínai meztelen kutya jó választás allergiások számára. Macskában valóban van antiallergén, ez a szibériai macskafajta.
Igen, létezik és könnyen rákapnak az ízére. Érdemes erről (jó szóval) leszoktatni őket. A vérzésnek is lehet ez az oka, de más is. Ezért egy orvosi vizsgálat nem lenne böszmeség. Az is lehet, hogy ivartalanítással lehetne megszüntetni a tüneteket...