3166. Sárgafülű ékszerteknős: mit kell tudni róla?
Mekkorára nő meg, mit eszik, hogyan él a sárgafülű ékszerteknős?
Mekkorára nő meg, mit eszik, hogyan él a sárgafülű ékszerteknős?
Ha állandóan azon vagyunk, hogy helyesen táplálkozzunk, a szőrös barátainkról sem kellene megfeledkeznünk. A legjobb döntés ha a szerves állateledelt választjuk. Ez a fajta étel biztosítja az állat számára szükséges tápanyagokat és az előállítási és szállítási folyamattal nem szennyezi a környezetet.
Amikor a bolygó megmentésén gondolkozunk, általában az esőerdők vagy az egzotikus állatok jutnak eszünkbe. De amire nem gondolunk, hogy valójában a saját hátsó kertünkben is van olyan állat, amelyiknek segítségre van szüksége!
Nemrégiben nagy riadalom ütött ki a biztonságos háziállat tápok miatt. Biztonsági okokból egyes gazdik saját maguk akarják elkészíteni a háziállataik ételét. Mások szerint ezt így sokkal egészségesebb. Az olyan háziállatoknak, amelyek allergiásak, az otthon készült étel életmentő lehet.
Milyen a jó macskajáték? Szerencsére nem feltétlenül drága és egyszer használatos. Otthon is könnyedén eszkábálhatunk cicánknak tuti játékokat! Csak pár kidobásra szánt alapanyag szükséges.
A szőrhullást a fültő- és tarkótájékon nemcsak ekcéma okozhatja, hanem inkább gombásodás vagy atkásság. Ha a kenőcs kenegetése ellenére rosszabbodott a helyzet és a nyuszi rosszul viseli a szagát, akkor el kell hagyni a kenőcs használatát, és kezelni kell gombásságra vagy atkásságra, amit orvos állapíthat meg.
A talp bőrének pirosodását sok minden okozhatja. Rendszerint a nagyobb testsúly, a rossz talpazat, hajlam, illetve az irritáció a fő ok. A vitaminhiánytól is lehet gyulladásos a bőr. Az Ön esetében javasolnék alomcserét, több vitamin adását, és ha elhízottak a malacok, akkor a testsúly rendezését. A Neogranormon nagyon jó bőrpuhító, emellett még körömvirágos krémmel is érdemes kenegetni a lábat.
A szem könnyezésének sok oka lehet: huzat, megfázás, fertőzés, fogprobléma, stb. Minden esetben javasolt megmutatni állatorvosnak a nyuszit, hiszen komolyabb betegség is lehet a háttérben, és kezelésre szorulhat.
A kisnyuszinak hathetes koráig az anyja mellett a helye. Addig nyúltejen él, és mellette már meg lehet kóstoltatni vele a szénát, majd fokozatosan adagolni neki a répát, almát, stb. Ha kéthetesen nincs rá mód, hogy az anyjával legyen, akkor starter nyúltápot, és esetleg kecsketejet lehet neki adni, amire nem mindig reagálnak kedvezően, gyakran van tőle hasmenésük.
Érdemes lenne állatorvossal átnézetni a kis állat száját, hátha fognövekedési problémáról van szó. Esetleg ételmaradék van a szájában, amit a nyelvével próbál eltávolítani. Ha kislány degu van a közelében, akkor még az udvarlási magatartás sem kizárt.