3166. Sárgafülű ékszerteknős: mit kell tudni róla?
Mekkorára nő meg, mit eszik, hogyan él a sárgafülű ékszerteknős?
Mekkorára nő meg, mit eszik, hogyan él a sárgafülű ékszerteknős?
Ha állandóan azon vagyunk, hogy helyesen táplálkozzunk, a szőrös barátainkról sem kellene megfeledkeznünk. A legjobb döntés ha a szerves állateledelt választjuk. Ez a fajta étel biztosítja az állat számára szükséges tápanyagokat és az előállítási és szállítási folyamattal nem szennyezi a környezetet.
Amikor a bolygó megmentésén gondolkozunk, általában az esőerdők vagy az egzotikus állatok jutnak eszünkbe. De amire nem gondolunk, hogy valójában a saját hátsó kertünkben is van olyan állat, amelyiknek segítségre van szüksége!
Nemrégiben nagy riadalom ütött ki a biztonságos háziállat tápok miatt. Biztonsági okokból egyes gazdik saját maguk akarják elkészíteni a háziállataik ételét. Mások szerint ezt így sokkal egészségesebb. Az olyan háziállatoknak, amelyek allergiásak, az otthon készült étel életmentő lehet.
Milyen a jó macskajáték? Szerencsére nem feltétlenül drága és egyszer használatos. Otthon is könnyedén eszkábálhatunk cicánknak tuti játékokat! Csak pár kidobásra szánt alapanyag szükséges.
A metszőfogaknak minden esetben érintkezniük kell egymással. Ha vágnak belőle, akkor a fogak nem érnek össze, és az állat nem tudni enni vele. Bár ez a fogkopás rendellenes, de ha nem nő túl egyik fog sem, és tud vele rendesen enni, akkor nem szabad hozzányúlni.
A vemhesség alatt nagyon fontos az állati eredetű takarmány adása és a vitaminok. Ennek hiányában sokszor nem képes megelleni a kölyköket az anya, és elpusztul a szülés közben.
Először is a méreganyagot tartalmazó növényeket (pl. gyöngyvirág, egyes szobai növények, stb.) nem szabad etetni. Ezenkívül keveset érdemes adni a salátából, mert permettel lehet szennyezett, ami méreg a malackának. Szintén keveset adjon a K betűs zöldségekből (pl. karalábé, káposzta), mert ezek puffasztanak. Ha valami újat szeretnének adni neki, először csak kevesebbet, mert akár egyéni érzékenysége is lehet.
Az oroszlánfejű törpenyúl külleme nagyon eltér a házinyusziétól. Sokkal kisebb (már kölyökként is), szőrzete is más jellegű (nyaktájékon egy sávban az oroszlánfejűnek hosszú a szőre). Az első tünetek már jól láthatóak 4 hetesen, és a különbség egyre markánsabbá válik.
Sok egymást követő ellés után feltétlenül szükséges a táp kálciummal történő kiegészítése, hiszen a szoptatás sok kálciumot kivett a szervezetéből. Érdemes ilyenkor májvédő gyógyszert (Gluttamax) az ételébe keverni, hiszen a fogyás oka lehet a máj elzsírosodása, amit a sűrű szoptatási periódus váltott ki. Ha ezek után az állapota nem javul, vérvizsgálat indokolt a diagnózis pontosítása érdekében.