3166. Sárgafülű ékszerteknős: mit kell tudni róla?
Mekkorára nő meg, mit eszik, hogyan él a sárgafülű ékszerteknős?
Mekkorára nő meg, mit eszik, hogyan él a sárgafülű ékszerteknős?
Ha állandóan azon vagyunk, hogy helyesen táplálkozzunk, a szőrös barátainkról sem kellene megfeledkeznünk. A legjobb döntés ha a szerves állateledelt választjuk. Ez a fajta étel biztosítja az állat számára szükséges tápanyagokat és az előállítási és szállítási folyamattal nem szennyezi a környezetet.
Amikor a bolygó megmentésén gondolkozunk, általában az esőerdők vagy az egzotikus állatok jutnak eszünkbe. De amire nem gondolunk, hogy valójában a saját hátsó kertünkben is van olyan állat, amelyiknek segítségre van szüksége!
Nemrégiben nagy riadalom ütött ki a biztonságos háziállat tápok miatt. Biztonsági okokból egyes gazdik saját maguk akarják elkészíteni a háziállataik ételét. Mások szerint ezt így sokkal egészségesebb. Az olyan háziállatoknak, amelyek allergiásak, az otthon készült étel életmentő lehet.
Milyen a jó macskajáték? Szerencsére nem feltétlenül drága és egyszer használatos. Otthon is könnyedén eszkábálhatunk cicánknak tuti játékokat! Csak pár kidobásra szánt alapanyag szükséges.
2 hónaposan még elég fiatal a macsek, így jó esély van arra, hogy "megjavuljon" és csak az alomba járjon elvégezni a dolgát. Ezt enyhe dorgálással is elősegíthetjük, ha nem így cselekszik, illetve dicsérettel, ha az alomba piszkított! Még egy lehetőség az állatpatikákban kapható "alomba szoktató spray" vagy helyhez szoktató spray használata. Ezzel a kívánt helyet befújva könnyebben odaszoktathatjuk kedvencünket.
Másfél-két éves korukban ajánlatos előszőr pároztatni, amikor már kifejlett cicák lettek.
A szuka viselkedése a szoptatáskori stresszel és vacoképítési kényszerrel függ össze. Nem valószínű, hogy magától elapad a teje, ha még élnek a kölykök, ezt nem is szabad elősegíteni. Ha viszont már elpusztultak, akkor a kutya tejelésének elapasztását ajánlom. Bromocriptin tbl. a megoldás, ezt állatorvossal kell felíratni, mellékhatásként pár napig hányás jelentkezhet, de ez gyorsan elmúlik. Ivartalanítani, amíg tejel, NEM SZABAD!!! Vetéltetőtabletta nem létezik, fogamzásgátló igen, de ezt a már befedezett szukának TILOS beadni. Ez csak a tüzelés felfüggesztésére vagy megelőzésére jó.
Külön "szoktatni" nem lehet, de nem is érdemes. Ha vizet szeretne inni, biztos hamar megtalálná az itatót, ez valószínűleg azért nem fordult még elő, mert elég sok lédús zöldség és gyümölcs van előtte.
1. Azt, hogy a nőstény hogy jön majd ki az új hímmel nem lehet előre tudni. Egy eset után még nem állítható, hogy agresszív és összeférhetetlen lenne a hímekkel. 2. Biztos nem tennék össze különböző fajú egyedeket 3-4/1 arányban, mert ez eleve oka lehet agresszív viselkedésnek, főleg, ha nem egy hatalmas életterű röpdéről van szó! 3. A kézhezszoktatásuk nehéz, hosszú, türelmes munkát igényel, legtöbbször maximum kézreülésig lehet eljutni. A pintyek más módon veszik fel a kontaktust gazdáikkal.