3166. Sárgafülű ékszerteknős: mit kell tudni róla?
Mekkorára nő meg, mit eszik, hogyan él a sárgafülű ékszerteknős?
Mekkorára nő meg, mit eszik, hogyan él a sárgafülű ékszerteknős?
Ha állandóan azon vagyunk, hogy helyesen táplálkozzunk, a szőrös barátainkról sem kellene megfeledkeznünk. A legjobb döntés ha a szerves állateledelt választjuk. Ez a fajta étel biztosítja az állat számára szükséges tápanyagokat és az előállítási és szállítási folyamattal nem szennyezi a környezetet.
Amikor a bolygó megmentésén gondolkozunk, általában az esőerdők vagy az egzotikus állatok jutnak eszünkbe. De amire nem gondolunk, hogy valójában a saját hátsó kertünkben is van olyan állat, amelyiknek segítségre van szüksége!
Nemrégiben nagy riadalom ütött ki a biztonságos háziállat tápok miatt. Biztonsági okokból egyes gazdik saját maguk akarják elkészíteni a háziállataik ételét. Mások szerint ezt így sokkal egészségesebb. Az olyan háziállatoknak, amelyek allergiásak, az otthon készült étel életmentő lehet.
Milyen a jó macskajáték? Szerencsére nem feltétlenül drága és egyszer használatos. Otthon is könnyedén eszkábálhatunk cicánknak tuti játékokat! Csak pár kidobásra szánt alapanyag szükséges.
Nem, a vérző és váladékozó kinövés semmi esetre sem normális. Haladéktalanul vigye el állatorvoshoz!
Ha nincs ellenükre, hogy a madárka utódokat hozzon a világra, úgy vegyenek neki párt. Ez esetben eltolódnak a tojásrakási ciklusok és a gazdinak is nagy élményt nyújt a kikelő, növögető fiókák fejlődése. Ha a jelenlegi állapot tovább tart, a sok tojás kimerítheti a papagáj kalcium tartalékait. Mivel ivartalanítása nem megoldható, illetve magas költségekkel járna és a madár életét is nagy mértékben veszélyeztetné, így az alábbiakat teheti. Csökkenteni kell a tojásrakásra ösztönző tényezőket. Mesterséges vitaminkiegészítés, főként az "E" vitaminé kerülendő. Állati fehérjét nagyon keveset, vagy egyáltalán ne kapjon. Odú ne legyen feltéve. A magkeverékében ne legyen kendermag, zöldeleséget legfeljebb hetente egyszer, akkor is csipetnyi mennyiségben kaphat. Ásványi anyag folyamatosan álljon előtte a kalcium és foszfor utánpótlást biztosítandó.
Ez nem kor kérdése. Minél hamarabb hozzászoktatod, annál jobb. Csak arra figyelj, hogy eleinte nagyon óvatosan csináld, az se baj, ha csak tiszta vízzel teszed eleinte, hogy ne kelljen annyit tusolni. Esetleg jutalmazhatod is közben vagy közvetlenül utána, hogy jó élmény legyen neki a procedúra. Csak arra vigyázz nehogy megfázzon!
Egy oltás semmilyen védettséget nem biztosít a kutyák gyógyíthatatlan betegségei ellen (meg kell kapniuk a teljes oltási sorozatot). Azonnal forduljon állatorvoshoz!!!
A papagájok a tiszta vizes fürdést kedvelik. A fürdésüknek nem sok köze van a tisztálkodáshoz, célja inkább a hűsölés, vagy játék ( madaraink a csőr és az arc környékét szokták még, így tisztogatni a ráragadt gyümölcslétől, lágyeleségtől). A madarak fürdetőedényekben, vagy ha más nincs az ivóvizes tálakban pancsolnak. Jó megoldás a virágpermetezős spriccelés. Szelíd madarak akár a gazdájukkal mehetnek zuhanyozni is, például nálunk is van olyan lóri amelyik a tenyerünkben fekve szeret lubickolni a csapvíz alatt. Teljesen lehetőleg ne ázzanak át, ha mégis, meleg szobában, gyorsan meg tudjanak száradni. Mosószerek használata kerülendő, mert a tollakból kimossák a természetes védő-összetartó elemeket, ami nem csak ideiglenes röpképtelenséget okoz, de véglegesen is tönkreteheti a tollazatot, illetve az általuk keltett viszkető érzés tolltépéshez vezethet. A tollazat tényleges tisztántartása a púder és faggyúmirigyek segítségével történik. A madarak csőrükkel, nyelvükkel, esetleg karmaikkal (ez a vedlési időszakokra jellemző, részben a régi tollak gyorsabb eltávolítása, másrészt a vedlés okozta viszkető érzés miatt)rendezgetik a tollazatot. A kamillás víznek enyhe gyulladáscsökkentő hatása van, ami a gyulladt, sérült bőrön kedvező hatású lehet, de a tollazatot roncsolhatja, ezért nem ajánlom. A kalitot többek közt Domestos-os, vagy más hasonló klór tartalmú mosóvízzel is átfertőtlenítheti, majd öblítse le.