3166. Sárgafülű ékszerteknős: mit kell tudni róla?
Mekkorára nő meg, mit eszik, hogyan él a sárgafülű ékszerteknős?
Mekkorára nő meg, mit eszik, hogyan él a sárgafülű ékszerteknős?
Ha állandóan azon vagyunk, hogy helyesen táplálkozzunk, a szőrös barátainkról sem kellene megfeledkeznünk. A legjobb döntés ha a szerves állateledelt választjuk. Ez a fajta étel biztosítja az állat számára szükséges tápanyagokat és az előállítási és szállítási folyamattal nem szennyezi a környezetet.
Amikor a bolygó megmentésén gondolkozunk, általában az esőerdők vagy az egzotikus állatok jutnak eszünkbe. De amire nem gondolunk, hogy valójában a saját hátsó kertünkben is van olyan állat, amelyiknek segítségre van szüksége!
Nemrégiben nagy riadalom ütött ki a biztonságos háziállat tápok miatt. Biztonsági okokból egyes gazdik saját maguk akarják elkészíteni a háziállataik ételét. Mások szerint ezt így sokkal egészségesebb. Az olyan háziállatoknak, amelyek allergiásak, az otthon készült étel életmentő lehet.
Milyen a jó macskajáték? Szerencsére nem feltétlenül drága és egyszer használatos. Otthon is könnyedén eszkábálhatunk cicánknak tuti játékokat! Csak pár kidobásra szánt alapanyag szükséges.
A felsorolt magok szerepelnek abban a keverékben is, amit mi adunk a nimfáknak. Persze a borsó és kukorica kivételével, amit nem valószínű, hogy megegyenek, de ha mégis, nem lesz bajuk tőle. A kukorica megfelelő takarmány lenne, csak a kisebb madarak számára túl kemény az összetörésre, míg a borsó nehezen emészthető a papagájok számára, de kis mennyiségben jó fehérje forrás.
A Carprox (gondolom ezt szedte) hatóanyaga ugyan az mint a Rimadyl hatóanyaga, tehát ha az egyik nem hatott a másik sem fog. Nagytestű kutyáknál gyakran találkozunk ízületi problémákkal, melyeknek az okát általában meg lehet találni (dysplasia, porcleválás, szalagszakadás stb.). Minden esetben törekedni kell a pontos ok tisztázására, és ha lehetséges minél hamarabb megoldani azt. Javaslom, hogy keressen fel egy ízületi megbetegedésekkel foglalkozó állatorvost (orthopedus), aki vizsgálat után tájékoztatni fogja a lehetséges megoldásokról. Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kutyakozmetika
Ez sok dologtól függ. A lárvák fejlettségi állapotától, a hőmérséklettől és tárolástól. A petéktől a bebábozódásig általában 3-4 hét telik el.
Elég sok mindenen ment keresztül mostanában az a madár. Mint már említette, nincs más hátra, csak egy alapos állatorvosi vizsgálat!
Javaslom, hogy adjon neki szőroldó pasztát, mely állatpatikákban vagy állatorvosnál beszerezhető. Ha nem szűnik meg a probléma, forduljon állatorvoshoz.