3166. Sárgafülű ékszerteknős: mit kell tudni róla?
Mekkorára nő meg, mit eszik, hogyan él a sárgafülű ékszerteknős?
Mekkorára nő meg, mit eszik, hogyan él a sárgafülű ékszerteknős?
Ha állandóan azon vagyunk, hogy helyesen táplálkozzunk, a szőrös barátainkról sem kellene megfeledkeznünk. A legjobb döntés ha a szerves állateledelt választjuk. Ez a fajta étel biztosítja az állat számára szükséges tápanyagokat és az előállítási és szállítási folyamattal nem szennyezi a környezetet.
Amikor a bolygó megmentésén gondolkozunk, általában az esőerdők vagy az egzotikus állatok jutnak eszünkbe. De amire nem gondolunk, hogy valójában a saját hátsó kertünkben is van olyan állat, amelyiknek segítségre van szüksége!
Nemrégiben nagy riadalom ütött ki a biztonságos háziállat tápok miatt. Biztonsági okokból egyes gazdik saját maguk akarják elkészíteni a háziállataik ételét. Mások szerint ezt így sokkal egészségesebb. Az olyan háziállatoknak, amelyek allergiásak, az otthon készült étel életmentő lehet.
Milyen a jó macskajáték? Szerencsére nem feltétlenül drága és egyszer használatos. Otthon is könnyedén eszkábálhatunk cicánknak tuti játékokat! Csak pár kidobásra szánt alapanyag szükséges.
Mindenképpen további vizsgálatokat javaslok. Befogadott (mentett) kutyák esetében olyan betegségekkel is kell számolni (pl. szopornyica), melyekkel manapság már igen ritkán találkozhatunk. Erősen javallott a székletvizsgálat, vérvizsgálat. A továbbiak a vizsgálatok eredményétől függenek.
Vigye vissza a műtétet végző állatorvoshoz, feltétlenül mutassa meg neki a sebet!
Nos, nagyon sok akvarisztikai gyártó csinál vízelőkészítőt. Leginkább az árat, és hogy hány ml kell X liter vízre, mert nagyon eltérések lehetnek. Pl. 10ml 30l vízre vagy 5ml 200l vízre két általam is használt terméket vettem például. Olyat vegyél ami a közeledben elérhető, és jó áron van. Pl. Easy life FFM, Seachem Prime vagy Tetra, ADA chlor off, a teljesség igénye nélkül. A működés közbeni adagolást nem értem, de vízcserénél ajánlott használni. Neked kell döntened. ;)
Rutintalan lehet, vagy a párja nem vesz részt a költésben. A nimfák esetén a hím is besegít a kotlásban, de főként csak a nappali időszakokban váltja le a tojót.
Ásványi anyag hiány, vagy a kiválasztásban résztvevő szervek működési zavara okoz ilyen tünetet. Kalcium és foszfor tartalmú ásványi anyagot adjon egy külön tálban, vagy azzal szórja fel az altalajt (ha nem rácson van)