3166. Sárgafülű ékszerteknős: mit kell tudni róla?
Mekkorára nő meg, mit eszik, hogyan él a sárgafülű ékszerteknős?
Mekkorára nő meg, mit eszik, hogyan él a sárgafülű ékszerteknős?
Ha állandóan azon vagyunk, hogy helyesen táplálkozzunk, a szőrös barátainkról sem kellene megfeledkeznünk. A legjobb döntés ha a szerves állateledelt választjuk. Ez a fajta étel biztosítja az állat számára szükséges tápanyagokat és az előállítási és szállítási folyamattal nem szennyezi a környezetet.
Amikor a bolygó megmentésén gondolkozunk, általában az esőerdők vagy az egzotikus állatok jutnak eszünkbe. De amire nem gondolunk, hogy valójában a saját hátsó kertünkben is van olyan állat, amelyiknek segítségre van szüksége!
Nemrégiben nagy riadalom ütött ki a biztonságos háziállat tápok miatt. Biztonsági okokból egyes gazdik saját maguk akarják elkészíteni a háziállataik ételét. Mások szerint ezt így sokkal egészségesebb. Az olyan háziállatoknak, amelyek allergiásak, az otthon készült étel életmentő lehet.
Milyen a jó macskajáték? Szerencsére nem feltétlenül drága és egyszer használatos. Otthon is könnyedén eszkábálhatunk cicánknak tuti játékokat! Csak pár kidobásra szánt alapanyag szükséges.
Kedves Állattartó! A legyek elleni védekezés mindig is egy kényes területe volt a külső élősködők elleni kezeléseknek. Van forgalomban kifejezetten legyek elleni "spot-on" készítmény, hatásáról vegyesek a visszajelzések. Repellens hatású nyakörvet is árulnak, mely leírásában a legyek azonban nem szerepelnek. A fő problémát az esetlegesen a közelben tartott haszonállatok szokták jelenteni, a trágyában szaporodó legyek százával szokták ellepni kedvenceinket is. Érdemes az állatok kezelését a környezeti gyérítéssel együtt végezni. Állatpatikákban, állatorvosánál akár mindkét módszerre alkalmas terméket is talál. A fülön, farokvégen keletkező nedvező sebeket minél hamarabb el kell látni, kifejezetten legyek elleni sebolajjal bekenni. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor.
Javasolom, egy kutyaiskola, kutyakiképző segítségét, akár háznál is.
Forduljanak állatorvoshoz a megfelelő kezelésért, ha nem javul.
A hullámospapagáj alapvetően monogám, de mivel a hím hajlamos a "félrelépésre" (különösen, ha a tojó tojásokon ül), nem ajánlott másik tojót a kalitkába engedni. Felesleges veszekedésekhez vezetne, illetve zavarná a szaporodás menetét. Nem valószínű, hogy a mostani költés eredményes, de erről meggyőződhet, ha megtapintja a tojásokat és azok hidegek, vagy egy lámpa fénye felé fordítva áttetszők. Ekkor a tojásokat el kellene venni, hogy a következő költés sikerét ne akadályozzák.
Nehéz eset, hosszú kórtörénet. Azt tudnám javasolni, hogy keressenek fel egy másik állatorvost, aki esetleg jobban ért ehhez a területhez... Levélen keresztül nehéz jó választ adni, de feltétlen szükség lenne egy teljes vérlaborra, pajzsmirigyfunkcióra is, ha még nem készült. Valószínűleg allergiás eredetű problémával állunk szemben. A hosszabb távú szteroid-kezelésnek számos nem szerencsés következménye is lehet...