3166. Sárgafülű ékszerteknős: mit kell tudni róla?
Mekkorára nő meg, mit eszik, hogyan él a sárgafülű ékszerteknős?
Mekkorára nő meg, mit eszik, hogyan él a sárgafülű ékszerteknős?
Ha állandóan azon vagyunk, hogy helyesen táplálkozzunk, a szőrös barátainkról sem kellene megfeledkeznünk. A legjobb döntés ha a szerves állateledelt választjuk. Ez a fajta étel biztosítja az állat számára szükséges tápanyagokat és az előállítási és szállítási folyamattal nem szennyezi a környezetet.
Amikor a bolygó megmentésén gondolkozunk, általában az esőerdők vagy az egzotikus állatok jutnak eszünkbe. De amire nem gondolunk, hogy valójában a saját hátsó kertünkben is van olyan állat, amelyiknek segítségre van szüksége!
Nemrégiben nagy riadalom ütött ki a biztonságos háziállat tápok miatt. Biztonsági okokból egyes gazdik saját maguk akarják elkészíteni a háziállataik ételét. Mások szerint ezt így sokkal egészségesebb. Az olyan háziállatoknak, amelyek allergiásak, az otthon készült étel életmentő lehet.
Milyen a jó macskajáték? Szerencsére nem feltétlenül drága és egyszer használatos. Otthon is könnyedén eszkábálhatunk cicánknak tuti játékokat! Csak pár kidobásra szánt alapanyag szükséges.
Üdvözlöm! A kép alapján a teknős eléggé kicsinek tűnik még. Kis korban nagyon nehéz megmondani, de a hímek kisebbek, illetve a haspáncéljuk a hímeknek homorú, hogy a nőstényt párzáskor "meg tudják mászni". A nőstények farka ezen kívül rövidebb, mint a hímeknek. A nőstények kifejletten kb. 15-20 cm. páncél hosszúságúak, ezt 5-6 éves korukban érik el, a hímek maximum 15- 20 cm-re nőnek meg, már 3 évesen ivarérettek a hímek. A hímeknek csúcsosabb, hosszabb az orruk és a mellső lábukon lényegesen hosszabbak a körmeik. A szexáláshoz még várni kéne szerintem, ha nagyobb lesz, akkor lehet pontosan megmondani, hogy milyen ivarú, de a fentiek alapján, már kis korban is lehet következtetni.
Kardiológiai kivizsgálást javasolok, minél hamarabb!!
Kedves Gazdi! Ez valószínű, hogy egy rossz szokás, bár nem megfelelő táplálkozás esetén hiánybetegségek első tünete is lehet. Betegségek közül a férgesség jön szóba a fenti esetben, melynek kockázatát szigorúan betartott, 2-3 havonta elvégzett féreghajtással minimalizálni lehet. A személyi higiéniát is fontos kiemelni! Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor
Lehetnek ezek a tünetek több mindennek az okai, állatorvoshoz kellene vinni, aki vizsgálat után tudja megmondani van- e probléma
Az ivartalanítáés után általában nyugodtabbak, barátságosabbak lesznek az állatok. Ha ez nem a "személyiségéből2 fakad, a műtét sokat fog segíteni. javasolom, hogy mikor a gyerekek játszanak az állattal, mindig legyen felügyelet, hiszen lhet hogy egy korábbi játék során olyat tett vala a gyermek, amit nm szeret, ezért viselkedik így. Üdv