3166. Sárgafülű ékszerteknős: mit kell tudni róla?
Mekkorára nő meg, mit eszik, hogyan él a sárgafülű ékszerteknős?
Mekkorára nő meg, mit eszik, hogyan él a sárgafülű ékszerteknős?
Ha állandóan azon vagyunk, hogy helyesen táplálkozzunk, a szőrös barátainkról sem kellene megfeledkeznünk. A legjobb döntés ha a szerves állateledelt választjuk. Ez a fajta étel biztosítja az állat számára szükséges tápanyagokat és az előállítási és szállítási folyamattal nem szennyezi a környezetet.
Amikor a bolygó megmentésén gondolkozunk, általában az esőerdők vagy az egzotikus állatok jutnak eszünkbe. De amire nem gondolunk, hogy valójában a saját hátsó kertünkben is van olyan állat, amelyiknek segítségre van szüksége!
Nemrégiben nagy riadalom ütött ki a biztonságos háziállat tápok miatt. Biztonsági okokból egyes gazdik saját maguk akarják elkészíteni a háziállataik ételét. Mások szerint ezt így sokkal egészségesebb. Az olyan háziállatoknak, amelyek allergiásak, az otthon készült étel életmentő lehet.
Milyen a jó macskajáték? Szerencsére nem feltétlenül drága és egyszer használatos. Otthon is könnyedén eszkábálhatunk cicánknak tuti játékokat! Csak pár kidobásra szánt alapanyag szükséges.
Kedves Niki! Bizony ez az a tipikus eset, amikor otthon már nem lehet segíteni a kicsikén. Mindenképpen el kell vinni állatorvoshoz, mert csak ő tudja megmondani, hogy mi a baja és hogyan lehet meggyógyítani. Szerintem minél előbb lássa szakember, mert az idő nem neki dolgozik! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Zuborné! Etessen minőségi kutyaeleldelt, ha teheti. Ezek a tápok nem olcsók, viszont mindent tartalmaznak, amit kutyája igényel. Nem kell melléjük mást adni. A kevert etetés eredményeként a kutyus válogatóssá fog válni. Üdvözlettel: aRákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata.
Tisztelt kérdező! A hormonális betegségek esetén nagyon gyakran jelentkeznek bőrtünetek is. Így lehet a háttérben nemi működés zavara, mellékvese okozta rendellenesség (görényekben ez a lettő messze gyakoribb, mint más állatfajban) pajzsmirigy, mellékpajzsmirigy, sőt hasnyálmirigy elváltozás is. Ha már minden otthoni trükköt kipróbált, érdemes lenne tehát állatorvossal megvizsgáltatni, mert labor és ultrahang vizsgálatokra van szükség a diagnózis felállításához. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán, Állategészségház, Vértesszőlős.
Pontos diagnózis nélkül nem lehet kórjóslatot se felállítani. További vizsgálatok kellenének pl "Beagle-pain" szindróma irányába.
Kedves Barna Gábor! Amit ajánlok: Syngonium, Ficus benjamina, Tradescanthia. A leguánnak a vakbele, rekeszes szerkezetű és nagyon sok növényi részt meg tud emészteni! A Ficus elméletileg mérgező, de saját tapasztalatom az, hogy lelegelték és semmi bajuk nem lett!