3166. Sárgafülű ékszerteknős: mit kell tudni róla?
Mekkorára nő meg, mit eszik, hogyan él a sárgafülű ékszerteknős?
Mekkorára nő meg, mit eszik, hogyan él a sárgafülű ékszerteknős?
Ha állandóan azon vagyunk, hogy helyesen táplálkozzunk, a szőrös barátainkról sem kellene megfeledkeznünk. A legjobb döntés ha a szerves állateledelt választjuk. Ez a fajta étel biztosítja az állat számára szükséges tápanyagokat és az előállítási és szállítási folyamattal nem szennyezi a környezetet.
Amikor a bolygó megmentésén gondolkozunk, általában az esőerdők vagy az egzotikus állatok jutnak eszünkbe. De amire nem gondolunk, hogy valójában a saját hátsó kertünkben is van olyan állat, amelyiknek segítségre van szüksége!
Nemrégiben nagy riadalom ütött ki a biztonságos háziállat tápok miatt. Biztonsági okokból egyes gazdik saját maguk akarják elkészíteni a háziállataik ételét. Mások szerint ezt így sokkal egészségesebb. Az olyan háziállatoknak, amelyek allergiásak, az otthon készült étel életmentő lehet.
Milyen a jó macskajáték? Szerencsére nem feltétlenül drága és egyszer használatos. Otthon is könnyedén eszkábálhatunk cicánknak tuti játékokat! Csak pár kidobásra szánt alapanyag szükséges.
A félős kutyák egyik tünete, hogy félnek bizonyos talajformáktól, anygoktól, a lábuk elé eső optikai jelektől. A félelemnek ezt a formáját is terápiás módszerekkel és deszenzibilizáló tréninggel lehet kezelni.
Kedves Gazdi! Mindig csak a korcsoportnak, fajnak ivarnak megfelelő tápot szabad etetni és nem keverve! dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Erika! Teljesen igaza van abban, hogy a cicát kezelni kell. Ha bőrkaparékot vettek, akkor annak is ki kellett volna derülnie, hogy a fertőzést melyik atkafaj okozta. Ha ez nem visszakereshető, sajnos új vizsgálatot kell kérni. Az atka ellenes gyógyszerek receptkötelesek, használatuk pedig hónapokon át (legalább 3 hónap) szükséges. Viszonylag szűk az úgynevezett terápiás sávjuk macska esetében, tehát ami azt jelenti, hogy kis túladagolás már könnyen toxicus lehet. Ezek miatt mindenképpen állatorvosi felügyelet mellett alkalmazhatók. Ki kellene zárni egyéb bőrbetegségeket is, mert lehet, az "atkafertőzés" elfedi a tényleg, elsődleges problémát. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős.
Jó napot! Szinte kizárt, hogy menhelyeken ezek a fajták előfordulnak. Perzsa és sziámi esetleg. A vásárlásra azt tudom ajánlani, nézzen körül az interneten az önt érdeklő fajtákat beütve a keresőbe. Biztosan rengeteg tenyésztőt talál. Az árakról nem tudok tájékoztatást adni.
Szia Egy 120 literes akváriumban egy hímet és 3-4 nőstényt tudsz tartani , nyugodtan társíthatod más békés halakkal ( neonhallal és rózsalazaccal is). A sziámi harcoshal számára minél több búvóhelyet alakíts ki , hogy a nőstények el tudjanak bújni a hím elől ha esetleg az agresszíven viselkedne.