3166. Sárgafülű ékszerteknős: mit kell tudni róla?
Mekkorára nő meg, mit eszik, hogyan él a sárgafülű ékszerteknős?
Mekkorára nő meg, mit eszik, hogyan él a sárgafülű ékszerteknős?
Ha állandóan azon vagyunk, hogy helyesen táplálkozzunk, a szőrös barátainkról sem kellene megfeledkeznünk. A legjobb döntés ha a szerves állateledelt választjuk. Ez a fajta étel biztosítja az állat számára szükséges tápanyagokat és az előállítási és szállítási folyamattal nem szennyezi a környezetet.
Amikor a bolygó megmentésén gondolkozunk, általában az esőerdők vagy az egzotikus állatok jutnak eszünkbe. De amire nem gondolunk, hogy valójában a saját hátsó kertünkben is van olyan állat, amelyiknek segítségre van szüksége!
Nemrégiben nagy riadalom ütött ki a biztonságos háziállat tápok miatt. Biztonsági okokból egyes gazdik saját maguk akarják elkészíteni a háziállataik ételét. Mások szerint ezt így sokkal egészségesebb. Az olyan háziállatoknak, amelyek allergiásak, az otthon készült étel életmentő lehet.
Milyen a jó macskajáték? Szerencsére nem feltétlenül drága és egyszer használatos. Otthon is könnyedén eszkábálhatunk cicánknak tuti játékokat! Csak pár kidobásra szánt alapanyag szükséges.
Kedves Anett! A cicák nagyon érzékeny állatok! Bármilyen kis változás (új jövevény a családban, átalakítás, költözés!! ) kiválthat viselkedészavart. Keresse meg állatorvosát, mert az esetek nagy részében egy Feliway nevű készítmény segíthet a probléma megoldásában.
Feltétlen mutassa meg állatorvosnak! Okozhatja fokozott orrváladékozás, allergia, sérülés, de lehet autoimmun eredetű is...
A veszettség vírusa meglehetősen sajátságos biológiával rendelkezik, a lappangási ideje is változó lehet. A kérdés inkább az, hogy harapott-e az említett macska és a harapás pillanatában lehetett-e vírus a nyálában? Amennyiben a harapás idejében fertőző volt az állat, akkor két héten belül mutatni fogja a betegség tipikus jeleit, vagy elpusztul. A veszettséggel kapcsolatos teendőket nagyon pontosan részletezi a törvény. A hatósági állatorvos és az ÁNTSZ feladatairól van szó.
Kedves Gazdi! Bizony egy obligát húsevő, ha áttér a növényi táplálékokra, akkor az igencsak probléma, ugyanis ehhez nincsenek megfelelő emésztőenzimei. Ettől felpuffad, gázosodik stb. Csak vissza kéne szoktatni a húsevésre, amire predesztinálódott a faj. Ha netántán ivartalaított, akkor a mellékvese túlműködésre is gondolni kell. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Tisztelt Kérdező ! Kutyatréner és állatterapeuta vagyok … nem internetes jós vagy távolbalátó ! A kérdésére csak a kutya megfigyelése, adatainak ismeretében és viselkedési vagy karaktertesztelése után lehet felelősségteljes választ adni.