3166. Sárgafülű ékszerteknős: mit kell tudni róla?
Mekkorára nő meg, mit eszik, hogyan él a sárgafülű ékszerteknős?
Mekkorára nő meg, mit eszik, hogyan él a sárgafülű ékszerteknős?
Ha állandóan azon vagyunk, hogy helyesen táplálkozzunk, a szőrös barátainkról sem kellene megfeledkeznünk. A legjobb döntés ha a szerves állateledelt választjuk. Ez a fajta étel biztosítja az állat számára szükséges tápanyagokat és az előállítási és szállítási folyamattal nem szennyezi a környezetet.
Amikor a bolygó megmentésén gondolkozunk, általában az esőerdők vagy az egzotikus állatok jutnak eszünkbe. De amire nem gondolunk, hogy valójában a saját hátsó kertünkben is van olyan állat, amelyiknek segítségre van szüksége!
Nemrégiben nagy riadalom ütött ki a biztonságos háziállat tápok miatt. Biztonsági okokból egyes gazdik saját maguk akarják elkészíteni a háziállataik ételét. Mások szerint ezt így sokkal egészségesebb. Az olyan háziállatoknak, amelyek allergiásak, az otthon készült étel életmentő lehet.
Milyen a jó macskajáték? Szerencsére nem feltétlenül drága és egyszer használatos. Otthon is könnyedén eszkábálhatunk cicánknak tuti játékokat! Csak pár kidobásra szánt alapanyag szükséges.
Kedves Adri! Az Ön által leírtak alapján feltételezhető, hogy az ún. "légcsőkollapszus" nevű betegségről lehet szó. Ahhoz azonban, hogy ezt biztosan lehessen állítani, szükséges volna egy endoszkópos vizsgálat elvégzése. Azonkívül nem ártana a szívét is megnézetni. Kezelési javaslatot csak akkor tudok adni, ha már van biztos diagnózis. A másik probléma - a zsírmirigy - ha a bőr alatt található, akkor tényleg nem kell aggódni miatta. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea.
A tüzelés első néhány napján kell elkezdeni, amikor megjelenik a véres kifolyás és péraduzzanat . Később már nem lehet leállítani vele a tüzelést. Adagja 2mg/testtömeg kg 8 napon át napi 1 alkalommal. A tabletta vényköteles!
Kedves Gazdi! Az Ön által leírt tünetek alapján valószínűsíthető, hogy az ivartalanítás után gyakran előforduló inkontinenciáról lehet szó. Ez esetben három homeopátiás szert ajánlhatok: Cantharis CH9, Lachesis CH9, Aristolochia clematis CH5, - mindegyik szerből napi 3 alkalommal adva. Ha 2-3 hét szedés után sem csökkennek a tünetek, mindenképpen érdemes felkeresnie személyesen egy homeopata állatorvost, aki egy részletes állapotfelmérés után pontosabban ki tudja választani a kedvencének egyedileg legmegfelelőbb szert ill. szereket. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea.
Kedves Érdeklődő! A 35 literes akvárium nem nagy (karantén, szaporító medencének szóba jöhet kistestű halak esetében). A minimális, még ideális méret 50 liter. Kisebb élettérben nehezen alakulnak ki a hasznos baktérium telepek, ill. a biológiai körfogás, ami nélkülözhetetlen egy víz alatti közösség hosszabb fenntartásához. Elektromos felszerelések: szűrő, vagy szűrő-levegőztető (a legjobb), melegítő, fényforrás (ez nélkül nem maradnak életben a növények). Említette a levegőztetőt, ha szűr is az jó, de melegítő mindenképpen szükséges. Automata ajánlott, mert az energiatakarékos és nem kell ellenőrizni, mint a hagyományos készülékeket. Nem lehet túlfűteni az automata melegítővel a vizet. A tünetek alapján úszóhólyag betegségnek tűnik. Megfáznak a halak, koordinációs problémáik lesznek, oldalukra fordulhatnak. Ez nem betegség így nem gyengülnek le annyira, hogy ne vegyenek magukhoz táplálékot. Az optimális hőmérséklet trópusi halak számára 25-27 C. A neonhal jobban bírja az alacsonyabb hőmérsékletet is, de nem bánják pl. a 25 C-t sem. A vörös szúnyoglárva nagy szemű eleség. A guppi, platti, neonhal kisméretű, ezért jól össze kell törni élelmüket. Önmagában a vörös szúnyoglárva NEM elegendő táplálékforrás. Vásároljon jobb minőségű főeleséget (többnyire lemezes formában kapható). Abban megtalálhatók vitaminok, nyomelemek egyéb szükséges ásványi anyagok. Egy-egy nap a héten kaphatnak vörös szúnyoglárvát is. Többféle élelem etetése hasznos, így változatosabb és kielégítőbb táplálást lehet biztosítani a halak számára. Üdvözlettel Vasvári János Zsolt (trendkert.hu)
Banánt, almát, vagy uborkaszeleteket, friss (és megmosott) zöld leveleket. Ide sorolhatjuk például a gyermekláncfű levelét, a fejes salátát és a spenótot. Kerüljük az egzotikus növényeket, melyek nem honosak csigánk természetes élőhelyén. Természetesen a csiga hamar tudtunkra adja, milyen növényeket nem szeret, azzal, hogy nem eszi meg azokat. A vízbe áztatott macskaeledel (kis mennyiségben) szinte ellenállhatatlan csemege egy átlagos csiga számára.