3191. Segítsünk az Élettér Állat és Természetvédő Egyesületnek!
Az Élettér Állat és Természetvédő Egyesület 200 kutya és 25-30 cica mindennapi biztonságos ellátásáról gondoskodik.
Az Élettér Állat és Természetvédő Egyesület 200 kutya és 25-30 cica mindennapi biztonságos ellátásáról gondoskodik.
Vajon mi baja van ennek a lónak? Lehet, hogy produkálja magát a kamera előtt? Annyi bizonyos, hogy nagyon furcsa ez a viselkedési forma még a lovak körében is.
Mindannyiunkkal előfordult már, hogy egy óvatlan pillanatban, a libákat védve ránktámadt a gúnár. De amikor teljesen egyedül van vajon miért teszi ezt velünk? Talán egyszerűen csak ránk akar ijeszteni.
Gyarkan megijedünk, amikor a kakas ránkugrik és megcsíp. Ilyenkor a legjobb, ha védekezünk, ugyanis a kakas csőre nagyon erős, sérüléseket is okozhat.
Ekkora krokodilt nem lát az ember minden nap! Az indonéziában készült felvétel kétségtelenül igazi!
Nyugodjon meg, magától rá fog jönni a helyes mozdulatra.
Csak személyes vizsgálattal lehetne megállapítani, hogy miről is lehet szó. Lehet egy vérömleny (tályog), vagy akár daganat is, esetleg sérv vagy más... Éppen ezért mindenképpen meg kellene mutatni állatorvosnak.
A territoriális viselkedés a társ megjelenése esetén még csak fokozódna. Le kell nevelni erről a rossz szokásáról, illetve az ivartalanítása segíthet talán.
A normál színezetű zebrapintyeknél könnyű elkülöníteni a nemeket. A hímeknek gesztenyebarna folt van az arcrészen, ami a tojóknál teljesen hiányzik. Ez igaz a legtöbb zebrapinty változatra (már elég sok színváltozatuk van!), kivéve a fehér zebrapintyet. Náluk a gesztenyebarna foltok nemcsak a tojóknál, hanem a hímeknél is hiányoznak, ezért vizuálisan nehéz megkülönböztetni a két nemet. Az alábbi linken például egy gyönyörű hím látható.
A macska ivartalanítása akár már az első ivarzás előtt is lehetséges (7-12 hónapos kor). Azonban az állat teljes kifejlődése szempontjából 1-2 ivarzást érdemes kivárni. Átlagban 7-8 hónaposan szoktunk ivartalanítani.