3191. Segítsünk az Élettér Állat és Természetvédő Egyesületnek!
Az Élettér Állat és Természetvédő Egyesület 200 kutya és 25-30 cica mindennapi biztonságos ellátásáról gondoskodik.
Az Élettér Állat és Természetvédő Egyesület 200 kutya és 25-30 cica mindennapi biztonságos ellátásáról gondoskodik.
Vajon mi baja van ennek a lónak? Lehet, hogy produkálja magát a kamera előtt? Annyi bizonyos, hogy nagyon furcsa ez a viselkedési forma még a lovak körében is.
Mindannyiunkkal előfordult már, hogy egy óvatlan pillanatban, a libákat védve ránktámadt a gúnár. De amikor teljesen egyedül van vajon miért teszi ezt velünk? Talán egyszerűen csak ránk akar ijeszteni.
Gyarkan megijedünk, amikor a kakas ránkugrik és megcsíp. Ilyenkor a legjobb, ha védekezünk, ugyanis a kakas csőre nagyon erős, sérüléseket is okozhat.
Ekkora krokodilt nem lát az ember minden nap! Az indonéziában készült felvétel kétségtelenül igazi!
Kelésgyengék, amit okozhat elhúzódó kelési idő (pl. alacsony keltetési hőmérséklet miatt), vagy baktériumfertőzöttség is. A lábak összekötése, probiotikumos, "E"vitaminos, almaecetes víz itatása segíthet felerősödni.
Az egyik leggyakoribb probléma, hogy vadászgörényünk olyat nyel le, ami bélelzáródást okoz. Tünetei: Hányás, hasi puffadás, erőlködés. Mindenképpen adjunk hashajtót az állatnak. Ez lehet egy fél teáskanálnyi vazelin, vagy tej. Vigyük állatorvoshoz, mert a bélelzáródás halálhoz vezet. Olvass tovább! Mennyibe kerül a vadászgörények oltása? A vadászgörények bűzmirigyét milyen esetben kell kioperáltatni?
Az egészséges madarak többségére valóban az a jellemző, hogy egyik lábukat felhúzva alszanak. A beteg, vagy öreg madarak stabilabbak érzik, ha mindkét lábukkal kapaszkodnak. Ha nincs betegségre utaló tünet(borzolt toll, váladékos orrnyílás, "szorgyogás", ziháló légzés stb.), akkor lehet egyedi szokás is, betegség gyanúja esetén viszont ajánlott egy orvosi kivizsgálás.
Kedves Gazdi! Állatorvosnál voltak már? Látatlanban nem lehet meggyógyítani, fizikális vizsgálat szükséges. Súlyosak a tünetek, vigyék mihamarabb állatorvoshoz! Oltásai megvoltak? Parvo? szopornyica? negyedévente féregtelenítik? Sok kérdés felmerül és mindenképpen kezelészt igényel... Bélgyulladást okoznak a vírusok (parvo, rota, korona, szopornyica), a baktériumok (Salmonella, Yersinia, Campylobacter, stb) és a paraziták (orsó-, galand-, horgasfejű férgek, Giardia, Isospora).
Kedves Gazdi! Az ivartalanítás és a rangsorba állítás segít megoldani a konfliktusokat! Kezelhetetlen kutya nincs, csak neveletlen. Semmi különös nincs abban, ha egy boxer és egy amstaff összeverekszik.. Az a baj, hogy nincs kivételezés !!! Ami hiányzik azt úgy hívjuk: falkán belüli hierarchikus rangsor ! Ezt a kutyák embertársák (falkavezér!) kell tudnia megértetni és közölnie a kutyákkal (falkatagokkal!) szakkönyvek vannak, a TV -ben meg Victoria Stillwel és Cesar Millan műsorai. Ajánlom figyelmükbe a www.szuperkutya.hu e-bookot. érdemes lenne ezt is elolvasni >>