3191. Segítsünk az Élettér Állat és Természetvédő Egyesületnek!
Az Élettér Állat és Természetvédő Egyesület 200 kutya és 25-30 cica mindennapi biztonságos ellátásáról gondoskodik.
Az Élettér Állat és Természetvédő Egyesület 200 kutya és 25-30 cica mindennapi biztonságos ellátásáról gondoskodik.
Vajon mi baja van ennek a lónak? Lehet, hogy produkálja magát a kamera előtt? Annyi bizonyos, hogy nagyon furcsa ez a viselkedési forma még a lovak körében is.
Mindannyiunkkal előfordult már, hogy egy óvatlan pillanatban, a libákat védve ránktámadt a gúnár. De amikor teljesen egyedül van vajon miért teszi ezt velünk? Talán egyszerűen csak ránk akar ijeszteni.
Gyarkan megijedünk, amikor a kakas ránkugrik és megcsíp. Ilyenkor a legjobb, ha védekezünk, ugyanis a kakas csőre nagyon erős, sérüléseket is okozhat.
Ekkora krokodilt nem lát az ember minden nap! Az indonéziában készült felvétel kétségtelenül igazi!
Feltehetőleg külső hallójárat gyulladása van - ezért rázza gyakrabban a fejét - ami már átterjedt a középfülre is ahol az egyensúlyozó központok vannak. A hallójárat tisztítása és megfelelő gyógykezelése után az egyensúlyi zavarok is megszűnnek majd. Hallójárat gyulladás (külső fülgyulladás) Kedvenceink fülbetegségei - kutya, macska, görény
Kedves Mária! Állatorvoshoz kellene vinni a madárkát, aki eldönti, gyógyítható-e Addig pedig mást nem tehet, mint mesterségesen táplálja emelt dózisú kalciumos, B és E vitaminos kiegészítéssel. Esetleg egy Vetri DMG elnevezésű immunerősítő segíthet. Lehet a bénulás előrehaladott köszvény, vagy agykárosodás tünete is.
Az ivartalanítási műtét bármikor elvégezhető, de egy 7,5 éves kutyát én még nem neveznék "öregnek". Ha jó egészségi állapotban van, nincs semmi olyan szervi elváltozása, ami miatt az altatás kockázatosnak lenne minősíthető, nyugodtan "bevállalhatja" a műtétet. Sokkal jobb most, mint mondjuk 3-4-5 év múlva, amikor például emlődaganatai lesznek az álvemhességek miatt, és akkor már szükséges lesz egy műtét. Ha nagyon körültekintő akar lenni, akkor a műtét előtt csináltasson egy kisebb kivizsgálást (pl. egy alaposabb klinikai vizsgálat + vérlabor).
Üdvözlöm! Igazából nincs jelentősége az ébredés idejének. Ha megtalálták, akkor már nem telelt. Fali gík egyébként. MIvel védett azonnal el kellene engedni. Most úgyis szép idő jön, engedjék el ott ahol találták, meg fogja oldani :)
A csőr folyamatosan nő, ezért koptatni kell. Az újabb rétegek repedezés szerű felszínt hoznak létre. Bár, mintha nem teljesen szabályosan fejlődne a kép alapján. A nagysándornak folyamatosan kell biztosítani a rágás lehetőségét, Ha van a közelben kisállatszakorvos érdemes lehet megmutatni neki. Az esetleges elnövéseket lehet korrigálni megfelelő csipesszel, ollóval, ami elősegíti a helyes csőrforma kialakítását. A papagáj csőrének leggyakoribb betegségei A madár csőre: anatómia és betegségek