3191. Segítsünk az Élettér Állat és Természetvédő Egyesületnek!
Az Élettér Állat és Természetvédő Egyesület 200 kutya és 25-30 cica mindennapi biztonságos ellátásáról gondoskodik.
Az Élettér Állat és Természetvédő Egyesület 200 kutya és 25-30 cica mindennapi biztonságos ellátásáról gondoskodik.
Vajon mi baja van ennek a lónak? Lehet, hogy produkálja magát a kamera előtt? Annyi bizonyos, hogy nagyon furcsa ez a viselkedési forma még a lovak körében is.
Mindannyiunkkal előfordult már, hogy egy óvatlan pillanatban, a libákat védve ránktámadt a gúnár. De amikor teljesen egyedül van vajon miért teszi ezt velünk? Talán egyszerűen csak ránk akar ijeszteni.
Gyarkan megijedünk, amikor a kakas ránkugrik és megcsíp. Ilyenkor a legjobb, ha védekezünk, ugyanis a kakas csőre nagyon erős, sérüléseket is okozhat.
Ekkora krokodilt nem lát az ember minden nap! Az indonéziában készült felvétel kétségtelenül igazi!
Nagyon sajnálom és részvétem szegény elvesztése miatt! Ezekből egyértelműen megállapítani nem lehet, hogy miért halt meg a kiskutya, sajnálom! Diagnosztikai boncolás esetleg ami erre fényt deríthet maximum. Tisztelettel, Dr. Fux Attila
Egyik felsorolt készítmény használati utasításában sincs az ellenjavallatok között a másikkal egyidejűleg végzett kezelés. A tapasztalat szerint is használhatóak együtt. Valóban csak egy szúnyogcsípés? Halálos kutyaveszély: a szúnyogok terjesztette szívféreg
A szobamadarat olyan helyre tehetjük ki, ahol nincs jelentősebb hőmérsékleti eltérés (5-10C fok) a szobában megszokott hőmérséklethez képest, mivel ehhez alakult ki a tollazat, ezt szokta meg a szervezete. Vagyis a nyári időszakokban kihelyezhetők olyan helyre, ahol nincs tűző napfény, huzat, nincs kitéve ragadozóknak (nyest, macska, stb.). Szeretik a szűrt napfényt, a nem túl erős esőzéseket Ha nincs, ami veszélyeztetheti a nyári időszakban kint maradhat, akár állandóan is. Sőt még ősz elején is mivel az évszakváltással a tollazat is változni fog. Nem azért nem szabad megvárni az enyhén fagyos reggeleket, mert fázna, hanem, mert a tollazata ekkor már olyan aljtollazattal egészülne ki, ami meglehetősen drasztikus vedléshez vezetne visszakerülve a lakásba. Ha csak alkalmanként kerül ki a papagáj, akkor az említett hőmérséklet különbségre kell figyelni. Meleg időben mindig legyen előtte friss víz, nagyon nagy hőségnek (kb. szobahő + 10C fok)ne tegye ki. Papagájok: gondozási 1x1 Hogyan építsünk külső röpdét a hullámos papagájnak? Rács mögött, avagy hogyan ne tartsunk otthon hullámos papagájt!
A kép alapján nem lehet meghatározni hogy pontosan mi ez az elváltozás. Legvalószínűbben egy szúrt seb és körülötte egy gyulladásos udvar. Azt javaslom hogy nézessék meg az állatorvosukkal aki a pontos diagnózis felállítása után hatékonyan tudja majd gyógyítani. Hogyan gyógyítsuk kedvencünk gennyes gyulladásait?
Kedves Gazdi! Nem érdemes találgatni, azzal csak az idő megy és az állat szenved. A képek alapján nem is kicsit. Mivel legalább 5-6 féle oka lehet egy ilyen heveny bőrgyulladásnak ( atópia, külső élősködő, bakteriális bőrgyulladás, gombás bőrgyulladás, allergia stb). Kérem vizsgáltassa ki az állatorvosával, mert egy jól diagnosztizált eset a megfelelő gyógykezelés hatására gyorsan javul, megszűntetve az állat szenvedését. Köszönettel Kutya allergia, allergiás bőrbetegség Nyalogatás okozta bőrgyulladás (acral lick dermatitis) Borisz bulldog ekcémája - Hogyan kezeljük? Kutyák: gyakori bőrbetegségek és azok természetes gyógymódjai Kutya: rühtől kialakuló másodlagos fertőzések