3191. Segítsünk az Élettér Állat és Természetvédő Egyesületnek!
Az Élettér Állat és Természetvédő Egyesület 200 kutya és 25-30 cica mindennapi biztonságos ellátásáról gondoskodik.
Az Élettér Állat és Természetvédő Egyesület 200 kutya és 25-30 cica mindennapi biztonságos ellátásáról gondoskodik.
Vajon mi baja van ennek a lónak? Lehet, hogy produkálja magát a kamera előtt? Annyi bizonyos, hogy nagyon furcsa ez a viselkedési forma még a lovak körében is.
Mindannyiunkkal előfordult már, hogy egy óvatlan pillanatban, a libákat védve ránktámadt a gúnár. De amikor teljesen egyedül van vajon miért teszi ezt velünk? Talán egyszerűen csak ránk akar ijeszteni.
Gyarkan megijedünk, amikor a kakas ránkugrik és megcsíp. Ilyenkor a legjobb, ha védekezünk, ugyanis a kakas csőre nagyon erős, sérüléseket is okozhat.
Ekkora krokodilt nem lát az ember minden nap! Az indonéziában készült felvétel kétségtelenül igazi!
A "nyúlás" a serdülőkor jele. Majd hízni is fog. Bolhairtásra tartós hatású cseppeket (FRONTLINE) kell használni és a környezetben is irtani (pl. Insecticide spray), takarítani kell. Az alomtálcás probléma a legtöbb bent tartott cicánál előfordul. Létezik kis, házikó jellegű alomláda is, abból nem tud kikotorni.
A kanárik átlagosan 8-10 évig élnek.
Én is láttam ilyet. Szerintem teljesen normális.
A szemek könnyezése normális, kezelni akkor kell, ha gennyes (tehát fehéres) a csipa. Féregtelenítésre széles spektrumú tablettát (Drontal cat) célszerű használni. Kölyökkorban 2 hetente kell féregteleníteni (ekkor még pasztával) 3-4 alkalommal, majd 1/4 évente, ekkor már tablettával.
Az összeszoktatás általában megoldható, de a legtöbb esetben csak a nagypapagájokkal történik zökkenőmentesen. Ezektől a nagytestű madaraktól sokszor félnek a macskák. És a nagypapagájok könnyebben tudnak védekezni. A legszelídebb, legháziasabb cicákban is feléledhet a vadászösztön. A kalitkában lévő madárban is kárt tudnak tenni, ezért ha a macska fokozottan érdeklődik a papagáj iránt, akkor csak felügyelet mellett legyenek egy szobában.