3191. Segítsünk az Élettér Állat és Természetvédő Egyesületnek!
Az Élettér Állat és Természetvédő Egyesület 200 kutya és 25-30 cica mindennapi biztonságos ellátásáról gondoskodik.
Az Élettér Állat és Természetvédő Egyesület 200 kutya és 25-30 cica mindennapi biztonságos ellátásáról gondoskodik.
Vajon mi baja van ennek a lónak? Lehet, hogy produkálja magát a kamera előtt? Annyi bizonyos, hogy nagyon furcsa ez a viselkedési forma még a lovak körében is.
Mindannyiunkkal előfordult már, hogy egy óvatlan pillanatban, a libákat védve ránktámadt a gúnár. De amikor teljesen egyedül van vajon miért teszi ezt velünk? Talán egyszerűen csak ránk akar ijeszteni.
Gyarkan megijedünk, amikor a kakas ránkugrik és megcsíp. Ilyenkor a legjobb, ha védekezünk, ugyanis a kakas csőre nagyon erős, sérüléseket is okozhat.
Ekkora krokodilt nem lát az ember minden nap! Az indonéziában készült felvétel kétségtelenül igazi!
A tengerimalacoknak valóban gyakran nőnek túl a fogaik, általában a hátsó őrlőfogak okoznak problémát. Ha az elülső metszőfogakat rövidítették le, az az állaton nem segít, továbbra sem fog tudni enni. Azt javaslom, keressen fel specialistát, aki a hátsó fogak reszelését meg tudja oldani.
Biztos szeretnek együtt lenni. Még a törpehörik sem szeretik a magányt. :) Ettől függetlenül lehet, hogy csak véletlen az elhelyezkedésük alváskor.
Mindenféleképpen ellenkező nemű madarat válasszon, az összeszoktatásuk folyamatosan történjen. Külön kalitkában, egymás mellé helyezve kezdje az összeszoktatást. Ha a madarak megszokták egymást, utána kerüljenek közös kalitkába! Fontos a zöldeleség és a fehérjék, vitaminok, ásványi anyagok pótlása! Amiket ajánlanék: spenót, sóska, petrezselyem zöldje, valamint a salátaalapok (mexikói, francia). Ezeket felmelegítés után a madarak elé teheti. A papagájok táplálásáról a http://www.bonapartemadar.hu weboldalon a Madarak táplálása menüpontban olvashat.
A 4 és fél éves kor deguknál már érett kornak számít, ez persze nem jelenti azt, hogy még nem élhet 1-2 évet kedvence. Pocit minden bizonnyal valamilyen betegség döntötte le a lábáról, nem az idős kora miatt mozog kevesebbet, hiszen akkor a tünetek fokozatosan és nem hirtelen jelentkeztek volna. Azt tanácsolom, mielőbb keresse fel állatorvosát.
A letört karommal semmi további teendője nincs, ha a nyuszi nem fájlalja. Előfordulhat, hogy a karom növekedési zónája sérült, ilyenkor az újra növő karom deformált lehet. Valószínűleg a nyuszi karmai túl hosszúak. Kisállat-karomvágóval otthon is megpróbálkozhat levágni. Ha a karmok pigmentáltak, azt javaslom, inkább állatorvosra bízza a karomvágást.