3196. Hány féle lehet a sirály?
A sirály madár a sirályfélék (laridae) családjába tartozik. Közeli rokonságban áll a csérrekkel (csérfélék családja) és távoli rokonságban az alkákkal, ollóscsőrű madarakkal, valamint a gázlómadarakkal.
A sirály madár a sirályfélék (laridae) családjába tartozik. Közeli rokonságban áll a csérrekkel (csérfélék családja) és távoli rokonságban az alkákkal, ollóscsőrű madarakkal, valamint a gázlómadarakkal.
Frostie, a táncoló kakadu teljesen bezsong a zene hallatára. Kísérjük figyelemmel! Vajon hány féle táncmozdulatot tud anélkül, hogy bárki is betanította volna?
Közhasznú alapítványunk 1994-ben jött létre, hogy segítsen az elkóborolt, elhagyott, megkínzott állatokon, biztosítsa élelmezésüket, egészségügyi ellátásukat, megfelelő elhelyezésüket.
Kérjük szépen, csak nagyon nagy körültekintéssel, átgondolt döntés után tegyen a fa alá élő állatot! Tapasztalataink szerint ugyanis a karácsonyra ajándékozott állatok elég nagy része egy-két hét után utcára vagy menhelyre kerül, a rágcsálókat elengedik a parkokban, a halakat néha vécén húzzák le.
Az "al khamsa" egy arab kifejezést takar, melynek jelentése "az öt". Lássuk, miről szól a legenda!
Macskáknál nagyon sokszor atkák okozzák a fülgyulladást (ami nagyon viszket), ezért speciális fülcseppel kell őket kezelni. Ezekben sokszor fájdalomcsillapító hatású gyógyszer is van. Semmiképpen sem szabad az embereknek való gyógyszerekből adni a macskáknak, mert az súlyos mérgezést okozhat.
Elég nehéz megoldani, sajnos nem tudok rá biztos módszert. Ha ugat, le lehet önteni vízzel vagy slagból lelocsolni, vagy nagyon határozottan megrázni a nyakbőrénél fogva, mint ahogy az anyja csinálja a kiskutyákkal. Nagyon fontos, hogy már az első fellépés határozott legyen, mert egyébként játéknak veheti.
A tünetek alapján lehetséges, hogy valamilyen ásványianyag-hiánya van. Javaslom a Pet-phos tbl-t (Ca/P=2) vagy a Bérescsepp adását. A hab evését kerülni kell, mert esetleg hányást okozhat.
Ez így látatlanban nagyon nehéz kérdés, de szerintem a harmadik szemhéj húzódhatott a szemükre - ez a belső szemzugból indul - és általános gyengeség, lázas betegség tünete, vagy esetleg súlyos kötőhártya-gyulladás esetén jelentkezik. Ez utóbbi általában a macskanátha egyik jellegzetes tünete. Javaslom, hogy vigye állatorvoshoz őket.
Igen, mindenképpen kell, hogy oltásokat kapjon. 2-3 hónapos korában kell elkezdeni. Kombinált oltásokat fog kapni, és ha kijárós cica lesz, akkor veszettség és leukózis ellen is érdemes beoltatni.