3196. Hány féle lehet a sirály?
A sirály madár a sirályfélék (laridae) családjába tartozik. Közeli rokonságban áll a csérrekkel (csérfélék családja) és távoli rokonságban az alkákkal, ollóscsőrű madarakkal, valamint a gázlómadarakkal.
A sirály madár a sirályfélék (laridae) családjába tartozik. Közeli rokonságban áll a csérrekkel (csérfélék családja) és távoli rokonságban az alkákkal, ollóscsőrű madarakkal, valamint a gázlómadarakkal.
Frostie, a táncoló kakadu teljesen bezsong a zene hallatára. Kísérjük figyelemmel! Vajon hány féle táncmozdulatot tud anélkül, hogy bárki is betanította volna?
Közhasznú alapítványunk 1994-ben jött létre, hogy segítsen az elkóborolt, elhagyott, megkínzott állatokon, biztosítsa élelmezésüket, egészségügyi ellátásukat, megfelelő elhelyezésüket.
Kérjük szépen, csak nagyon nagy körültekintéssel, átgondolt döntés után tegyen a fa alá élő állatot! Tapasztalataink szerint ugyanis a karácsonyra ajándékozott állatok elég nagy része egy-két hét után utcára vagy menhelyre kerül, a rágcsálókat elengedik a parkokban, a halakat néha vécén húzzák le.
Az "al khamsa" egy arab kifejezést takar, melynek jelentése "az öt". Lássuk, miről szól a legenda!
A játék és a hergelés nem ugyanaz. A játékban az a fontos, hogy a gazdi hívja játékra a kutyát és nem fordítva. Mindig a gazdi szólítja a kiskedvencét játékra, játszik vele, majd a gazdi fejezi be a játékot. Így nem a kutya irányít, nem a kutya lesz követelődző, hanem pontosan megtanulja, hogy mik a játék keretei. Nagyon fontos emellett az is, hogy a kiskutya időben találkozzék más ebekkel is, hogy a szocializációs fejlődés megfelelően folyjék. Ebben az esetben ugyanis nem csak azt tanulja meg, hogy a gazdája a falkavezér, hanem a társaival való játékból azt is megtanulja,milyen erősen, hogyan szabad használnia a fogat, a harapását, a karmait, az ugrálást stb. A játék a legjobb helyzet arra, hogy a kutya egyszerre tanuljon is és szórakozzon is. A kutya-gazda kapcsolatában a játék központi szerepet tölt be. Ezért fontos, hogy JÓL használjuk ki az együttjátszás lehetőségeit. A legfontosabb szabályok: 1. mindig mi szabjuk meg a játékidőt – mi kezdeményezzük és mi fejezzük be. 2. ne hagyjuk szanaszét a kutya játékait napközben – azokat a játékokat, amellyel a kutya és gazdája játszanak, tegyük el szem elől és csak a játék idejére vegyük elő azokat. (Ez is segít abban, hogy a kezdeményezés kezdettől fogva a mi kezünkben legyen.) 3. elég csupán egy-két kedvenc játék, nem kell teljes arzenál. 4. hogy mik legyenek ezek a játékok, mindegy – ami fontos: ne legyen emberre-állatra veszélyes (ne legyen túl kicsi, könnyen szakadó, lenyelhető, szúrós, beakadós, stb) és legyen a kutya méretének megfelelő (arányos) A játék módjával kapcsolatban nem javasolt a huzigálós vagy rángatós játék (mint pl. ahogy a párnarángatást írja a kedves gazda). Ilyenkor ugyanis a kutya szabja a feltételeket. Azaz a kutya irányítja a játékot. Illetve könnyen rájön az eb az ilyen játék közben, hogy bizony, ő az erősebb. Ebben a pillanatban megkérdőjelezhetővé válik a gazdának a falkavezér szerepe. Játéknak sokkal jobb olyan feladatokat választani, melyekkel kihasználható a kutya értelme, amelyekkel egyben tanítani is lehet. Ilyen például a behívás, a lábhoz jövés, apportírozás. Ezek mellett javaslom a Hogyan legyek falkavezér című cikk elolvasását, melyben található néhány pontot már kiskutyáknál is be kell tartani. Sok sikert és még több örömet kívánok a kiskutyához.
A Rimadyl (egy nem szteroid típusú gyulladás- és fájdalomcsillapító) a legtöbb esetben hosszú ideig aggály nélkül adható. Ritkán (hosszabb időtartamú adagolás esetén) előfordulhat gyomor irritáló hatás. Ez ügyben konzultáljon az állatorvosával. Az emberi zöldkagyló kivonatok helyett kifejezetten állatoknak kifejlesztett porcregeneráló szereket javasolnék. Pl. az "Arthri Aid" egy jó ár-érték arányú, kiváló felszívódó képességű, bevált készítmény. Ez a szer nem tüneti, hanem oki terápiát tesz lehetővé.
Manapság igen sokféle készítmény van mindenféle bajra (jók, kevésbé jók, és még kevésbé jók). Személy szerint ezt a készítményt még nem próbáltam, így gyakorlati tapasztalatokkal vele kapcsolatban nem rendelkezem. Általánosságban azt javaslom, hogy a kezelő állatorvossal beszélje meg a kezelést, és olyan szert alkalmazzon, mellyel kapcsolatban az állatorvos(ok) pozitív gyakorlati tapasztalatokról számolnak be.
Mindenképpen meg kell mutatni állatorvosnak a nyuszit! Nehogy nagyobb baj legyen. Ha daganat, mindenképpen műtétre lesz szükség.
Sokféle baja lehet,de a bolhaallergia tüneteire nagyon hasonlít a leírás. ha a bolhairtás nem hoz eredményt(jó minőségű bolhairtó készítménnyel),feltétln mutassa meg kutyáját állatorvosnak.