3196. Hány féle lehet a sirály?
A sirály madár a sirályfélék (laridae) családjába tartozik. Közeli rokonságban áll a csérrekkel (csérfélék családja) és távoli rokonságban az alkákkal, ollóscsőrű madarakkal, valamint a gázlómadarakkal.
A sirály madár a sirályfélék (laridae) családjába tartozik. Közeli rokonságban áll a csérrekkel (csérfélék családja) és távoli rokonságban az alkákkal, ollóscsőrű madarakkal, valamint a gázlómadarakkal.
Frostie, a táncoló kakadu teljesen bezsong a zene hallatára. Kísérjük figyelemmel! Vajon hány féle táncmozdulatot tud anélkül, hogy bárki is betanította volna?
Közhasznú alapítványunk 1994-ben jött létre, hogy segítsen az elkóborolt, elhagyott, megkínzott állatokon, biztosítsa élelmezésüket, egészségügyi ellátásukat, megfelelő elhelyezésüket.
Kérjük szépen, csak nagyon nagy körültekintéssel, átgondolt döntés után tegyen a fa alá élő állatot! Tapasztalataink szerint ugyanis a karácsonyra ajándékozott állatok elég nagy része egy-két hét után utcára vagy menhelyre kerül, a rágcsálókat elengedik a parkokban, a halakat néha vécén húzzák le.
Az "al khamsa" egy arab kifejezést takar, melynek jelentése "az öt". Lássuk, miről szól a legenda!
Sajnos konkrét választ nem tudok adni erre a kérdésre. Mivel lehet, hogy valami betegség okozza ezt az aluszékonyságot, mindenképpen meg kellene őt mutatni egy állatorvosnak!
A második kolléga cselekedett helyesen! Nem szerencsés egyszerre sok antigénnel terhelni az immunrendszert, mert akkor a kiváltott immunválasz gyengébb lehet, ami azt jelenti, hogy nem lesz olyan erős a betegséggel szembeni védettség. Egyéb káros hatása nincs.
A táp, amivel etet, nagyon jó minőségű, teljes értékű, így mindent tartalmaz amire a kutyusnak szüksége van. Éppen ezért nem szükséges kiegészíteni mással, de ettől még nyugodtan meg lehet "színesíteni" néha az étrendet, biztos örülni fog neki a kutya. Inkább főtt rizst, főtt tésztát javasolnék és csak néha egy-egy finom húsfalatot.
Az ellés elhúzódásának számos oka lehet, nagyobb mazat, rossz fekvése a magzatnak, vagy a méh izomzatának gyengesége, kimerülése. Ha már egyszer előfordult a fájágyengeség, akkor ismétlődhet a következő ellések során is. Ajánlatos az állatorvost készenlétben tartani!
Ebben a korban már nem javasolnám a kutya vemhesítését! Ez több kellemetlenséggel, mint előnnyel járna. A daganatok az emlőtelepben alakulhatnak ki, de gyakorlatilag ezt nem befolyásolja az hogy ellett-e valaha, vagy sem, hiszen a kutyában hormonálisan ugyanazok a folyamatok játszódnak le vemhességneél és akkor is, ha nem vemhesül. Ettől némi eltérés mutatkozhat, ha az állat nem lesz álvemhes a tüzelést követő 7-8 hónap után. Igazán az emlődaganatok kialakulásának ezek az álvemhességek (főleg ha elhanyagoltak) segítenek. Az, hogy nem volt soha kiskutyája, legfeljebb a gennyes méhgyulladásra való hajlamot fokozza. Javaslatom, nem kell már befedeztetni, de minden tüzeléskor és az azt követő 2-3 hónapban nagyon figyelni a kutyát: Intő jelek: bágyadt, sokat iszik sokat vizel, gennyes, véres váladék folyik a hüvelyből. Ilyenkor azonnal orvoshoz kell fordulni!