3196. Hány féle lehet a sirály?
A sirály madár a sirályfélék (laridae) családjába tartozik. Közeli rokonságban áll a csérrekkel (csérfélék családja) és távoli rokonságban az alkákkal, ollóscsőrű madarakkal, valamint a gázlómadarakkal.
A sirály madár a sirályfélék (laridae) családjába tartozik. Közeli rokonságban áll a csérrekkel (csérfélék családja) és távoli rokonságban az alkákkal, ollóscsőrű madarakkal, valamint a gázlómadarakkal.
Frostie, a táncoló kakadu teljesen bezsong a zene hallatára. Kísérjük figyelemmel! Vajon hány féle táncmozdulatot tud anélkül, hogy bárki is betanította volna?
Közhasznú alapítványunk 1994-ben jött létre, hogy segítsen az elkóborolt, elhagyott, megkínzott állatokon, biztosítsa élelmezésüket, egészségügyi ellátásukat, megfelelő elhelyezésüket.
Kérjük szépen, csak nagyon nagy körültekintéssel, átgondolt döntés után tegyen a fa alá élő állatot! Tapasztalataink szerint ugyanis a karácsonyra ajándékozott állatok elég nagy része egy-két hét után utcára vagy menhelyre kerül, a rágcsálókat elengedik a parkokban, a halakat néha vécén húzzák le.
Az "al khamsa" egy arab kifejezést takar, melynek jelentése "az öt". Lássuk, miről szól a legenda!
A kérdésére választ csak állatorvosi vizsgálat után lehet adni. Vigye el állatorvoshoz!
Üdvözlöm! A békákból nagyon sok faj kapható kedvencnek, de kezdésnek a karmosbéka (Xenopus laevis) megfelelő választás! Egy 50 literes akváriumba, 2-3 egyedet tanácsos rakni, aljzatnak sóder és homok megfelelő. A víz legyen 25 C-fok körüli, kimászó nem kell, mert a vizet sosem hagyják el. Szeretnek a növények között bújkálni, ezért mindenképpen elengedhetetlen a dúsabb növény telepítés! Porlasztó nem muszáj, mivel tüdővel lélegeznek és itt említeném meg, hogy mennyire fontos, hogy ne takarjuk le teljesen az akváriumot, de a szökésre figyelni kell! A vizet rendszeresen (hetente) kell tisztítani, úgy hogy az 1/3-át le kell cserélni. Nem szeretik az erős fényt, egy gyengébb neoncsővel világítsa meg. A békák ragadozók, ezért állati eredetű táplálékot fogyasztanak: tubifex, szúnyoglárva és vizibolha. A tapasztalatom szerint csak élő eleséget fogadnak el!
A kutyusokat kutyatejpótlóval kellene táplálni, 2-3 óránként. Széklet- és vizeletürítést langyos vizes vattás simogatással kell kivéltani. A túlélési esélyek jól.
Nagyobb esélye lenne, ha keltetőgépben próbálná a tojásokat kikeltetni. Ha a galamb, nem melegíti, nem forgatja megfelelően a tojást, akkor a tojásban lévő embrió fejlődése beindul, de a hibás keltetés miatt rövidesen el is pusztul.
Lehetséges atkafertőzés, vagy kalciumhiány is a háttérben, de az is, hogy nyári vedléssel van összefüggésben. Ajánlott egy preventív élősködőmentesítés, állandó ásványianyag utánpótlás, majd, ha augusztus végén is fenn áll a probléma, akkor érdemes egy alaposabb állatorvosi vizsgálat elvégzése.