3196. Hány féle lehet a sirály?
A sirály madár a sirályfélék (laridae) családjába tartozik. Közeli rokonságban áll a csérrekkel (csérfélék családja) és távoli rokonságban az alkákkal, ollóscsőrű madarakkal, valamint a gázlómadarakkal.
A sirály madár a sirályfélék (laridae) családjába tartozik. Közeli rokonságban áll a csérrekkel (csérfélék családja) és távoli rokonságban az alkákkal, ollóscsőrű madarakkal, valamint a gázlómadarakkal.
Frostie, a táncoló kakadu teljesen bezsong a zene hallatára. Kísérjük figyelemmel! Vajon hány féle táncmozdulatot tud anélkül, hogy bárki is betanította volna?
Közhasznú alapítványunk 1994-ben jött létre, hogy segítsen az elkóborolt, elhagyott, megkínzott állatokon, biztosítsa élelmezésüket, egészségügyi ellátásukat, megfelelő elhelyezésüket.
Kérjük szépen, csak nagyon nagy körültekintéssel, átgondolt döntés után tegyen a fa alá élő állatot! Tapasztalataink szerint ugyanis a karácsonyra ajándékozott állatok elég nagy része egy-két hét után utcára vagy menhelyre kerül, a rágcsálókat elengedik a parkokban, a halakat néha vécén húzzák le.
Az "al khamsa" egy arab kifejezést takar, melynek jelentése "az öt". Lássuk, miről szól a legenda!
A sípolás légúti (légcső, tüdő, stb.) megbetegedésre (fertőzés, gyulladás) utal és komoly probléma előjele is lehet. Mindenképpen el kell vinni a madarat állatorvoshoz, aki megfelelő gyógyszerket tud adni.
A tünetek leírásából arra következtetek, hogy a kutyájának kifakadt a bűzmirigye. Ez elhanyagolt bűzmirigy-gyulladás következménye szokott lenni. Súlyos esetben a műtéti megoldás segíthet csak. Forduljon állatorvoshoz!
10 hónaposan még pisilhet lányosan egy cocker spániel kan. Szobatisztaságra szoktatáshoz javasolom, hogy a kutyát közvetlenül ébredés után és az evések után vigye sétáltatni. Amikor zöld területre ért a kutyával, biztassa "pisilj" vezényszóval. Amennyiben a kutya az utcán végzi el a kis- vagy nagydolgát, úgy nagyon dicsérje meg, hogy érezze a kutya, mennyire jó dolgot tett. Amennyiben egyedül hagyja otthon, akkor egy lehetőleg könnyen tisztítható, csempézett, viszonylag kis helyiségben (nem a WC-ben) hagyja a kutyát. Hagyjon előtte friss ivóvizet, kényelmes pihenőhelyet, egy-két kedvenc játékát, esetleg egy rádiót bekapcsolva. A kezdeti időszakban lehetőleg minél kevesebb időre hagyja magára a kutyát, mert lehet, hogy ilyenkor kirekesztve érzi magát, és ezért piszkít be. Figyelje meg, hogy amikor elindul otthonról, akkor hogyan viselkedik az állat. Ha ilyenkor ideges, akkor javaslom, hogy pár alkalommal játssza el a kutyával, mintha elindulna otthonról, vegye fel a kabátot, vegye magához a lakáskulcsot, aztán üljön le nyugodtan, olvasson újságot, nézzen tévét, a kutyával pedig látványosan NE foglalkozzon. Amikor a kutya megnyugszik, akkor nagyon dicsérje meg. Ezután jöhet az a lépcsőfok, hogy el is megy otthonról, de csak pár percre... Amikor pár perc után hazatérve a kutya nyugodt, akkor dicsérje meg... Megoldás lehet az a módszer is, hogy az egész helyiség alját beteríti újságpapírral, ha rápiszkít az állat, akkor megdicséri. Következő alkalommal már csak a helyiség felét teríti le, újságpapírral... Egészen addig, amíg kb. 0,5-1 négyzetméterig nem jutnak. Ekkor már csak akkor újságpapírozzon, ha tudja, hogy hosszabb időre lesz távol otthonról. Az egészséges kutyának 3-4 órát ki kell bírnia szobatisztán.
Idősebb korban nem javasolom a farok csonkolását, csak annak sérülése esetén.
Őszi-téli időszakban előfordul az amúgy fekete orrszínű kutyáknál az orr kivilágosodása. Ennek hátterében valószínűleg vitaminhiány állhat, mivel bőr/szőrtápláló vitaminkészítmények (állatpatikákban kaphatók) adagolásával az orr színe ismét elkezd sötétedni. Tavasszal általában önmagától is visszatér az eredetileg fekete orrszín.