3211. Szongáriai cselőpók (Lycosa singoriensis) etetése videón
Nézzük meg, hogyan kapja el áldozatát a hatalmas ízeltlábú, a szongáriai cselőpók (Lycosa singoriensis).
Nézzük meg, hogyan kapja el áldozatát a hatalmas ízeltlábú, a szongáriai cselőpók (Lycosa singoriensis).
Összegyűjtöttük a legédesebb macskás videókat. Dőljenek hátra a karosszékben és élvezzék. Boldog Karácsonyt!
Ez a kis ijesztő kinézetű bébi bagoly nem táncol, hanem éppen érdeklődik az operatőr iránt. Hát nem aranyos?
December 24.-én Bikalon született meg Hópihe, az albínó kiscsacsi. Ami nagyon meglepő az az, hogy az anyja is fehér! Az esély arra, hogy egy albínó szamárnak albínó csacsija születik egy az ezerhez.
Nem is gondolnánk, milyen játékos állat a teknős! Amikor aktív, egyszerűen nem lehet leállítani. Lássuk, mit művel ezzel a két szegény cicával...
Kedves Gazdi ! Nagyon sok kérdést tett fel melyekre, a számomra értékes információk hiányában jelenlegi levele alapján nem tudok kimerítő választ adni.. Mivel számtalan rohamtípus létezik, a leírása alapján erről nem kaptam információt, amely megnehezíti a véleményezést. A helyes antiepileptikum választást,mindig a roham típusa dönti el. A Sertan tabletta a nagy potenciálú antiepileptikumok közé tartozik, de bizonyos típusú epilepsziák esetén nem javasolt az alkalmazása, és ezek közé tartozik az Ön kutyusán észlelt tünetcsoport is, melyet a roham utáni nyugtalanság vagy kedélyállapot változás jellemez.. Mivel az epilepsziás roham minden esetben csak klinikai tünet, ezt kezelik az antiepileptikumok, az epilepszia oka számunkra adott esetben a megfelelő kivizsgálások hiányában ismeretlen. Az epilepszia betegség prognózisa mindig az agyi alapbetegség függvénye, tulajdonképpen ez határozza meg hogy a betegség gyógyítható, karbantartható, vagy gyógyíthatatlan kategóriába tartozik, bármely epilepsziás beteg esetében. Egyéb információk érdekében, a kissgabriella@vipmail.hu címen érhet el. Üdvözlettel Dr.Kiss Gabriella
A kérdésére válaszként az egyik állatorvos kolléganőm, dr. Fodor Kinga "Mit egyen a kutyám?" c. könyvét tudnám ajánlani, ebben van szó a különféle betegségek (állapotok) diétájáról is (házi előállítással is).
A fotók alapján bőrgombásodásra (esetleg rühösségre) gyanakodnék. Egy bőrkaparék vizsgálattal ezt elég hamar el lehet dönteni (a rühösséget hamar ki lehet zárni). Bőrgombásodás esetén a laborvizsgálat néhány napot igénybe vehet. Addig is megpróbálhatják kezelni az elváltozott területet "Micosid" hintőporral (vény nélkül kapható a patikában) - ártani biztosan nem fog.
Üdvözlöm! Nem szerencsés dolog interneten "tippelgetni", így nem is tennék ilyet, viszont javaslom beszéljen állatorvosával a vizsgálatot illetően. Az idegrendszeri tünetek miatt az állat bódítása a diagnózis felállítását megnehezítheti, így semmiképp nem javaslom az állatorvosi vizsgálat előtti szedálást (amúgy sem...).
Amennyiben nem próbálják szakszerűen kezelni a kutya félelmi tüneteit, - csak nagyon kevés javulás várható. A félelmi jelek megfigyelése, a tartási körülmények és a kutya adatainak ismeretét követően, a gazdival közösen megbeszélt lehetőségekkel jelentősen lehet a kutya félelmét csökkenteni. Erre ma már nagyon jó hatékonyságú tréning módszerek és alternatív-állatgyógyászati terápialehetőségek állnak rendelkezésre. Ajánlom figyelmébe a http://www.4tappancs.hu honlap referenciáit és a "félős kutyák" tréningprogramot.