3211. Szongáriai cselőpók (Lycosa singoriensis) etetése videón
Nézzük meg, hogyan kapja el áldozatát a hatalmas ízeltlábú, a szongáriai cselőpók (Lycosa singoriensis).
Nézzük meg, hogyan kapja el áldozatát a hatalmas ízeltlábú, a szongáriai cselőpók (Lycosa singoriensis).
Összegyűjtöttük a legédesebb macskás videókat. Dőljenek hátra a karosszékben és élvezzék. Boldog Karácsonyt!
Ez a kis ijesztő kinézetű bébi bagoly nem táncol, hanem éppen érdeklődik az operatőr iránt. Hát nem aranyos?
December 24.-én Bikalon született meg Hópihe, az albínó kiscsacsi. Ami nagyon meglepő az az, hogy az anyja is fehér! Az esély arra, hogy egy albínó szamárnak albínó csacsija születik egy az ezerhez.
Nem is gondolnánk, milyen játékos állat a teknős! Amikor aktív, egyszerűen nem lehet leállítani. Lássuk, mit művel ezzel a két szegény cicával...
A leírás alapján az anyatacskónak emlőgyulladása van. Az életben maradt négy kiskutya nem tudja az anya emlőiben termelődött összes tejet kiszopni, így jelentős mennyiségű tej pang a tejutakban, ami kedvez az emlőgyulladás kialakulásának. Azt tanácsolom, hogy mérd meg az anya testhőmérsékletét (végbélbe helyezett gyorshőmérő), ha lázas (39°C fölötti végbélben mért testhőmérséklet), a kölyköket vedd el tőle és mesterségesen tápláld őket, az anyát pedig mielőbb vidd el az állatorvosodhoz, mert a gyulladásos emlőben termelődő tejtől a kiskutyák megbetegedhetnek. Ha nincs az anyának láza, akkor a szoptatásnál figyelj oda, hogy a kölykök minden emlőt egyformán szopjanak ki. Az anya hőmérsékletét naponta kétszer mérd.
Talán hasmenése van? Talán a bűzmirigye váladékozik ennyire? Esetleg valamiféle gyulladás/tályogosodás lehet e tünet oka? Mindenképpen mutassa meg állatorvosnak!
Ha vicces akarnék lenni, azt mondhatnám, hogy előbb-utóbb úgyis elfogynak a békák és akkor el sem kell űzni őket. Békaűző módszert sajnos nem ismerek. Talán egy gólya... bár az is megeszi őket. Egyébként a békaevészet csak akkor jelent problémát, ha esetleg varangyot eszik a kutyus, merthogy ennek bőrében irritáló anyagokat tartalmazó mirigyek találhatók. Nyálzást, esetleg hányást okozhatnak. Szerintem.
A kórkép neve elhúzódó involúció. Ajánlatos orvoshoz fordulni, ultrahangvizsgálat sem árt. Gyógyszeresen kezelhető, de ha elhanyagolják, rámehet esetleg a kutya tenyészérteke is.
Jó lenne tudni, hány éves most a kutyus és milyen jellegű a rángás, stb. Egy állatorvosi vizsgálattal lehetne bármit is mondani a problémával kapcsolatban, hisz rengeteg dolog okozhat ilyen tünetet. (Fájdalmas csont, ízületi, izombetegség, idegrendszeri probléma, beidegzési zavar, fáradtság, stb.) Szerintem mutassák meg a kutyust állatorvosnak.