3211. Szongáriai cselőpók (Lycosa singoriensis) etetése videón
Nézzük meg, hogyan kapja el áldozatát a hatalmas ízeltlábú, a szongáriai cselőpók (Lycosa singoriensis).
Nézzük meg, hogyan kapja el áldozatát a hatalmas ízeltlábú, a szongáriai cselőpók (Lycosa singoriensis).
Összegyűjtöttük a legédesebb macskás videókat. Dőljenek hátra a karosszékben és élvezzék. Boldog Karácsonyt!
Ez a kis ijesztő kinézetű bébi bagoly nem táncol, hanem éppen érdeklődik az operatőr iránt. Hát nem aranyos?
December 24.-én Bikalon született meg Hópihe, az albínó kiscsacsi. Ami nagyon meglepő az az, hogy az anyja is fehér! Az esély arra, hogy egy albínó szamárnak albínó csacsija születik egy az ezerhez.
Nem is gondolnánk, milyen játékos állat a teknős! Amikor aktív, egyszerűen nem lehet leállítani. Lássuk, mit művel ezzel a két szegény cicával...
A kutyája hasa alján lévő elváltozásokat tanácsos lenne egy álatorvosnak megmutatni. A bőrbetegségek kezdeti tünetei legtöbbször enyhék és csak helyenként fordulnak elő, de hamarosan testszerte hasonló pörkök megjelenhetnek. Egy állatorvos meg tudja állapítani azt, hogy kell-e kezelni, ha igen, hogyan és mivel. Az állatok szépészeti és "divat diktálta trend" szerinti mindennemű csonkítása, így a kutyák farokcsonkítása is TILOS. Az állatvédelmi törvény rendelkezik ezzel kapcsolatban. A tenyésztő egyesületek is, megváltoztatva a fajtastandardjukat, ezek ellen a csonkítások ellen harcolnak.
A maine coonok a legnagyobb testű cicák a tenyésztett macskák között. A macskáknál is, mint minden háziasított állatfajnál, a méretbeli különbség egyes fajták között is eléggé eltérő. A legnagyobb testű fajtáknál gyakran fordulhat elő csontrendszeri, szalagrendszeri megbetegedés, így a maine coon cicáknál is valamivel gyakoribb az ilyen jellegű elváltozás, mint más, kisebb testű macskáknál. De ez nem jelenti azt, hogy patellaficamtól szenvedne minden egyes maine coon.
Igen, van. A tüzelő kutyák vérében emelkedő tendenciát mutat a progeszteron hormon szintje. Ezt a hormont lehet erre specializálódott állatorvosi laborban megvizsgáltatni. Ebben az Ön állatorvosa biztosan segítségére lesz. Egymás utáni két-három vérvétellel lehet nagyon pontosan meghatározni a tüzelést.
A tenyésztéshez úgy tudom, szükséges a tenyészszemle és a munkavizsga. Ha ezeken túl van a kutya, a fajtagondozó szervezet tud adni tanácsot a tenyésztési feltételekkel kapcsolatban. Az MEOE (www.meoe.net) az egyik ilyen szervezet Magyarországon. A másik kutyával szemben tanúsított aggresszív viselkedés, főleg nemre való tekintett nélkül, nem éppen dicsérő jel a kutya magatartása szempontjából. A kutyaiskolában lehetne egy-két próbát tenni a leszoktatására. De félek, hogy egy 4 éves kan kutyánál lekésett a tanításával.
Ez ügyben nincs statisztikai adat. Sem az Ovarid, sem a Provera nem használ hosszú távon a macska egészségének. Az ivartalanítás a legjobb megoldás az ilyen és ehhez hasonló esetekben.