3241. A nagy fakopáncs (Dendrocopos major) vagy harkály
A nagy fakopáncs az északi féltekén – Észak-Amerika kivételével - több helyen is fellehető, és az egyedek száma egyre csak gyarapszik.
A nagy fakopáncs az északi féltekén – Észak-Amerika kivételével - több helyen is fellehető, és az egyedek száma egyre csak gyarapszik.
A lovak sokkal jobban elviselik a hideget, mint gazdáik. Az ok egyszerű: a lovak meleget leadó testfelülete a testtérfogathoz és testtömeghez viszonyítva a lónál ötödakkora, mint az embernél. De azért nem árt gondoskodnunk a téli védelmükről.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) két madáretetőhöz helyezte ki webkameráit. A téli időszakban rengeteg madárfaj látogatja az etetőket, így olyan megfigyeléseket tehetünk, amelyekre a természetben aligha lenne esélyünk
A kakukk költöző madár, a kakukkfélék családjába tartozik. A kakukkalakúak rendejébe a kakukkfélék mellett még besorolandók a turákófélék.
A szaporodást illetően a kakukkfélék különféle csoportokba sorolhatók be. A fajok többésge egy életre választ párt, de vannak kivételek.
A lanolin a birkák faggyúmirigyeinek váladéka, a gyapjúzsír. Általában külsőleg, bőrvédő hatású krémekben használják. Szirup formájában, belsőleg nem használatos. A bőr szárazsága miatti szőrhullás esetén hasznos lehet, de csak külsőleg alkalmazva.
Kutyának valót adjon neki, mert annak az összetétele felel meg a kutyák igényeinek. 1-2 hónapos kúrát érdemes tartani, majd pár hónap szünetet hagyni.
A csirkecsont szilánkosra törik, ezáltal megsértheti a kutya gyomrát. Ne adjunk neki csirkecsontot! A nyers csirkenyak lepépesítve csak akkor jöhet számításba, ha hasmenése van a kutyusnak.A kiskutya fogváltáskor (3 hónapos kor) csaknem minden tárgyat rág, hogy csillapítsa viszkető fogínyét. Ilyenkor kapjon nagy, lapos, főtt csontokat. Sok csont elfogyasztása viszont székrekedést, esetleg bélelzáródást okozhat. Sohasem szabad baromfi csövescsontot adni a kiskutyának, mert ezeket könnyen lenyelhetik egyben, s a nyelőcsőbe szorulhatnak, esetleg kilyukaszthatják a beleket. -A legjobb, ha sertés csontot adunk neki. (alaposan megfőzve)- A velős, és a lapockacsont is remek eledel. (alaposan megfőzve)- Hetente 1-2 alkalomnál többször ne adjunk csontot a kutyának. Ha gyakrabban kap gondjai lehetnek a tápanyag kiürítésével, a túl sok csont etetése bélrendszeri problémákat okozhat.- Mindig nagyon alaposan főzzük meg, soha ne adjuk nyersen!- A kutya fogainak nagyon jót tesz a rágódás a csonton!- A csont tisztítja és erősíti a fogakat!
A feltett kérdésre csak a cica és a lába alapos vizsgálata után lehet válaszolni. Javaslom, keressenek fel vele ortopédiában járatos állatorvost, ill. rendelőt!
Úgy tűnik, nem egyszerű a probléma. Sajnos ennyi információ birtokában én sem fogom tudni megoldani a talányt. Mindenesetre annyit javasolnék, hogy végeztessenek egy kontraszt anyagos röntgen vizsgálatot az emésztőrendszerről. Gyakorlati tapasztalat, hogy a kontrasztanyag az emésztőrendszeren áthaladva jótékony hatású. Másrészt kiderülhet, ha esetleg részleges gyomor- vagy bélcsavarodás okozza a tüneteket.