3241. A nagy fakopáncs (Dendrocopos major) vagy harkály
A nagy fakopáncs az északi féltekén – Észak-Amerika kivételével - több helyen is fellehető, és az egyedek száma egyre csak gyarapszik.
A nagy fakopáncs az északi féltekén – Észak-Amerika kivételével - több helyen is fellehető, és az egyedek száma egyre csak gyarapszik.
A lovak sokkal jobban elviselik a hideget, mint gazdáik. Az ok egyszerű: a lovak meleget leadó testfelülete a testtérfogathoz és testtömeghez viszonyítva a lónál ötödakkora, mint az embernél. De azért nem árt gondoskodnunk a téli védelmükről.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) két madáretetőhöz helyezte ki webkameráit. A téli időszakban rengeteg madárfaj látogatja az etetőket, így olyan megfigyeléseket tehetünk, amelyekre a természetben aligha lenne esélyünk
A kakukk költöző madár, a kakukkfélék családjába tartozik. A kakukkalakúak rendejébe a kakukkfélék mellett még besorolandók a turákófélék.
A szaporodást illetően a kakukkfélék különféle csoportokba sorolhatók be. A fajok többésge egy életre választ párt, de vannak kivételek.
A kép alapján nem jól látható az elváltozás. Első tippem a bőrférgesség lenne, de göbök képződhetnek sok más okból is. Lehet faggyúmirigy elzáródott kivezetőnyílással,stb. Pontos diagnózist valamelyik göb kimetszésével és szövettani vizsgálatával kaphat. Vigye őt állatorvoshoz.
Tisztelt Pungor Dina, A törpe karmos béka egy igen kicsinyke, egyszerű felépítésű állat, ennek megfelelően, ha beteg, általában ilyen, vagy ehhez hasonló tüneteket mutat. A probléma ezzel az, hogy kiderítsük mi a baja igen kevés diagnosztikai lehetőség jön szóba. Ennek ellenére, érdemes lenne őt elvinni valamilyen kétéltű-hüllő specialista állatorvoshoz... hátha valamilyen kezelésre javul az állapota... Üdvözlettel -Éva
Fizikai sérülés, májprobléma, daganat, köszvény, idegrendszerre ható fertőzés, vagyis sokféle oka lehet a tünetnek. A diagnózishoz röntgen, székletmintából baktériumtenyésztés lenne szükséges. Szélesspektrumú antibiotikum, multivitamin itatásával lehet próbálkozni, de orvosi vizsgálat nélkül igencsak bizonytalan a sikeres kezelés.
Bizonyos esetekben előfordulhat, hogy a koponya csontok nem fejlődnek ki megfelelően. A későbbiekben a nyitott koponya fokozott veszélyt jelenthet az állat számára (fizikai hatásokra könnyen sérülhet az agy). A nyitott koponya hátterében fejlődési rendellenesség, vízfejűség is lehet. Jelen esetben nem zárható ki, hogy a későbbiekben reparálódik a dolog, mégis azt ajánlom, hogy mutassa meg az állatot állatorvosnak, különös tekintettel arra, hogy "garanciális" az állat. Csak érdekességként mondom el, hogy nekünk is volt egy nyitott koponyájú rattlerünk (törpe pincser). Tenyésztési terv szerinti (szándékos) beltenyésztés során (apa-lánya pároztatásból) született. Azon túlmenően, hogy nem záródtak a koponya csontjai, semmi rendellenességet nem mutatott. Sajnos egy heves játék során éppen a koponya lágy részén érte sérülés, és elpusztult.
Igen ez gyógyítható. Ez a talpfekély. Súlyos esetben veszélyes, de ha időben kezelik nem lesz baja tőle a nyuszinak. Ezt a nedvesség okozza. Ha sokat áll a nedves almon- vagy esetleg rácspadozatú ketrec alja is- az idézi elő. Betadinnal kell lekezelni a lábát és szabadon hagyni, hogy szellőzzön. lehet kapni charmil kenőcsöt. Ez homepopátiás és nagyon jó a talpfekélyre. Állatboltban lehet beszerezni. Azonban , ha nagyon súlyossá vált a seb. Nagyon véres, a nyuszi már nem is használja a lábát, és a bőr is levált, akkor orvoshoz kell vinni. Ő ír fel antibiotikumot, mert a fertőzések elkerülése miatt szüksége lesz a nyuszinak rá.:(