3241. A nagy fakopáncs (Dendrocopos major) vagy harkály
A nagy fakopáncs az északi féltekén – Észak-Amerika kivételével - több helyen is fellehető, és az egyedek száma egyre csak gyarapszik.
A nagy fakopáncs az északi féltekén – Észak-Amerika kivételével - több helyen is fellehető, és az egyedek száma egyre csak gyarapszik.
A lovak sokkal jobban elviselik a hideget, mint gazdáik. Az ok egyszerű: a lovak meleget leadó testfelülete a testtérfogathoz és testtömeghez viszonyítva a lónál ötödakkora, mint az embernél. De azért nem árt gondoskodnunk a téli védelmükről.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) két madáretetőhöz helyezte ki webkameráit. A téli időszakban rengeteg madárfaj látogatja az etetőket, így olyan megfigyeléseket tehetünk, amelyekre a természetben aligha lenne esélyünk
A kakukk költöző madár, a kakukkfélék családjába tartozik. A kakukkalakúak rendejébe a kakukkfélék mellett még besorolandók a turákófélék.
A szaporodást illetően a kakukkfélék különféle csoportokba sorolhatók be. A fajok többésge egy életre választ párt, de vannak kivételek.
A széna nagyon fontos rostforrás a nyulak számára, az emésztésükhöz nélkülözhetetlen. A nyúltápok mellé is célszerű adni bizonyos mennyiségben. Többféle növény szénája adható, ki kellene tapasztalni, hogy melyik az, amelyiknél kevésbé tüsszög. Arra kellene figyelni, hogy jó minőségű, nem poros, nem szennyezett szénát adjunk. Allergiavizsgálatot elvileg lehet nyulaknál is elvégezni, de nem tudok róla, hogy valahol rendelkezésre állnak-e nyulak számára tesztek. Tudni kell azt is, hogy ezek nagyon drága vizsgálatok, és nagy területen a szőrt is le kell hozzá borotválni.
A párja sűrűn simogassa, hívja oda magához konfliktumentes helyzetekben is a kutyát, és talán enyhülni fog kicsit a probléma. Sajnos ez a viselkedés kutya ideggyengeségéből is fakad, amit örökölhetett.
Ha túlzottan megnő, akkor mindenképpen szükséges vágni. Csak addig a szakaszig vágható le, ameddig még nincs benne ér (ennek eldöntéséhez kell némi gyakorlat) és ebben az esetben nem is fájhat az állatnak. Persze már maga a lefogás is stresszelheti őt, ezért tűnhet úgy, hogy fájdalmas a beavatkozás.
Szerintem nem lenne felesleges a stressz, amivel az állatorvosi vizit járna. Érdemes lenne megvizsgáltatni, hogy el lehessen dönteni, hogy valamiféle betegség van-e a dolog hátterében vagy csak válogatni szeretne. Állatoknál a legtöbb betegség (főleg kezdeti) tünete a nem evés, így ebből önmagában sok következtetést még nem tudok levonni.
A válaszom igen, nagyon is, minden esetben ellés után 24 órán belül el kell vinni az állatot állatorvoshoz, hogy kizárja a magzat jelenlétét a méhben. Ha halott magzat marad a méhben, 36-48 órán belül hullamérgezést okoz az anyának. AZONNAL ORVOSHOZ!!!