3241. A nagy fakopáncs (Dendrocopos major) vagy harkály
A nagy fakopáncs az északi féltekén – Észak-Amerika kivételével - több helyen is fellehető, és az egyedek száma egyre csak gyarapszik.
A nagy fakopáncs az északi féltekén – Észak-Amerika kivételével - több helyen is fellehető, és az egyedek száma egyre csak gyarapszik.
A lovak sokkal jobban elviselik a hideget, mint gazdáik. Az ok egyszerű: a lovak meleget leadó testfelülete a testtérfogathoz és testtömeghez viszonyítva a lónál ötödakkora, mint az embernél. De azért nem árt gondoskodnunk a téli védelmükről.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) két madáretetőhöz helyezte ki webkameráit. A téli időszakban rengeteg madárfaj látogatja az etetőket, így olyan megfigyeléseket tehetünk, amelyekre a természetben aligha lenne esélyünk
A kakukk költöző madár, a kakukkfélék családjába tartozik. A kakukkalakúak rendejébe a kakukkfélék mellett még besorolandók a turákófélék.
A szaporodást illetően a kakukkfélék különféle csoportokba sorolhatók be. A fajok többésge egy életre választ párt, de vannak kivételek.
Valószínűleg idegen szagokat hozott magával. Felügyelet nélkül ne hagyják őket együtt egyenlőre. Türelmet igényel az újra összeszoktatás. A macskák összeszoktatása
Kedves Gazdi! A leírása alapján a kutyusnak nagy valószínűséggel allergiás bőrgyulladása van. Minden otthoni próbálkozás kidobott pénz és nem oldja meg az állata szenvedését. Kérem vigye el állatorvosához vagy egy bőrgyógyász specialistához a kedvencét. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Nem káros, ha kap nyers hús a macska, ez csak a gazdák múlik, hogy megteheti-e minden nap. A macskák nyers hússal való etetésének legfontosabb tudnivalói: a macskának szánt húst ajánlottan két, de maximum négy napig szabad a hűtőben tárolni (a hűtőd hőmérsékletétől függően). A hús többi részét fel kell porciózni és lefagyasztani. Bővebben: http://www.haziallat.hu/macska/taplalkozas/adjak-e-nyers-hust-a-cicamnak/4013/ Hogyan készítsünk cicánknak egészséges házikosztot? Receptekkel!
Kedves Gazdi! Valóban bűzmirigy gyulladásról lehet szó, bár mindenképpen javasolnék egy állatorvosi látogatást bármi, egyéb probléma kizárására. A bűzmirigy kinyomása nem invazív beavatkozás, árban is a legkedvezőbb beavatkozások között van, hamar elvégezhető, és nagy megkönnyebbülést hoz a kutyusnak. A kiújulás egyénfüggő, de az is előfordulhat, hogy többet nem jön elő! Bűzmirigy - mit kell tudni róla? A végbélmirigy megbetegedései
Lehet, hogy csak a stressz miatt nem eszik, de mutassa meg állatorvosnak. Van lehetőség folyékony táppal etetni, ha egyébként egészséges a kiskutya. Ezt is állatorvosnél v. állatpatikában lehet beszerzési. Próbálhatja még főtt hússal, levessel kínálni. Útmutató 8 hetes kiskutyához Mit egyen a kiskutya?