3241. A nagy fakopáncs (Dendrocopos major) vagy harkály
A nagy fakopáncs az északi féltekén – Észak-Amerika kivételével - több helyen is fellehető, és az egyedek száma egyre csak gyarapszik.
A nagy fakopáncs az északi féltekén – Észak-Amerika kivételével - több helyen is fellehető, és az egyedek száma egyre csak gyarapszik.
A lovak sokkal jobban elviselik a hideget, mint gazdáik. Az ok egyszerű: a lovak meleget leadó testfelülete a testtérfogathoz és testtömeghez viszonyítva a lónál ötödakkora, mint az embernél. De azért nem árt gondoskodnunk a téli védelmükről.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) két madáretetőhöz helyezte ki webkameráit. A téli időszakban rengeteg madárfaj látogatja az etetőket, így olyan megfigyeléseket tehetünk, amelyekre a természetben aligha lenne esélyünk
A kakukk költöző madár, a kakukkfélék családjába tartozik. A kakukkalakúak rendejébe a kakukkfélék mellett még besorolandók a turákófélék.
A szaporodást illetően a kakukkfélék különféle csoportokba sorolhatók be. A fajok többésge egy életre választ párt, de vannak kivételek.
Üdvözlöm! Ez egy védett mocsári teknős. Engedje el ahol találta illetve ha arra nincsen tó, vagy folyó, akkor a legközelebbi tóba, esetleg folyóba (a legcsendesebb részén) engedje el. Teknőst találtam, mit csináljak vele? Megtelepedett a mocsári teknős a Pilisi Parkerdő tavaiban Imádkozó sáska és mocsári teknős a Vadon programban
Az első fűnyírás után már kiengedhetőek a nyuszik, vagy a fű leszedhető számukra.
Üdvözlöm! Lehet egyszerűen takarmánytól, de lehet bélgyulladás is! Ha 2-3 nap múlva is megy a hasa akkor azonnal specialista állatorvoshoz el kell vinni! Antibiotikum kezelés (esetleg féreghajtó) ajánlott. Nagyon fontos ilyenkor a tartóhely kipucolása, fertőtlenítése, ugyanis a széklettel visszafertőzheti magát! Komolyan kell venni ezeket a tüneteket! Teknősök rejtett bajai: mikor rohanjunk orvoshoz? Teknős elsősegély Vitaminhiányos a teknős? Orvosi segítség szükséges!
Ha kiskutya jó minőségű, teljes értékű prémium tápot kap, akkor semmilyen kiegészítés nem szükséges, max. a fogváltás időszakában( 4-6 hónapos kor között). Köldöksérvet pedig meg kell, operálni, ez manapság rutin műtét a legtöbb helyen. Tisztelettel, Dr.Fux Attila Megműttessem köldöksérves kutyámat? 8 hónapos németjuhászom túl gyorsan nőtt, jobb könyöke erősen begyulladt
Szőrtüszőgyulladás: Okozhatja demodex atka és különböző baktériumok, Ennek pontos megállapítása csak bőrkaparék laboratóriumi vizsgálatával lehetséges. Ha kiderül a kórokozó akkor a gyógykezelés is adott lesz. Mit tegyünk, ha a kutya szőrtüszőatkás? Kutyák: gyakori bőrbetegségek és azok természetes gyógymódjai