3241. A nagy fakopáncs (Dendrocopos major) vagy harkály
A nagy fakopáncs az északi féltekén – Észak-Amerika kivételével - több helyen is fellehető, és az egyedek száma egyre csak gyarapszik.
A nagy fakopáncs az északi féltekén – Észak-Amerika kivételével - több helyen is fellehető, és az egyedek száma egyre csak gyarapszik.
A lovak sokkal jobban elviselik a hideget, mint gazdáik. Az ok egyszerű: a lovak meleget leadó testfelülete a testtérfogathoz és testtömeghez viszonyítva a lónál ötödakkora, mint az embernél. De azért nem árt gondoskodnunk a téli védelmükről.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) két madáretetőhöz helyezte ki webkameráit. A téli időszakban rengeteg madárfaj látogatja az etetőket, így olyan megfigyeléseket tehetünk, amelyekre a természetben aligha lenne esélyünk
A kakukk költöző madár, a kakukkfélék családjába tartozik. A kakukkalakúak rendejébe a kakukkfélék mellett még besorolandók a turákófélék.
A szaporodást illetően a kakukkfélék különféle csoportokba sorolhatók be. A fajok többésge egy életre választ párt, de vannak kivételek.
Egy nagytestű szuka általában sok kölyköt ellik. Áltagosan hatot, nyolcat. De nincs előírt alomszám. Lehet egyetlen egy, de lehet akár tizenöt kiskutya is az alomban.
Legvalószínűbb, hogy télvégi vitaminhiány a világosodás oka. Szőr-, bőrtápláló vitamin hatására visszatér az eredeti sötét szín, de a sok tavaszi, nyári napsütés is nagy segítség lesz. (Ha nem javul a dolog, irány az állatorvos, nehogy gombásodás legyen a dolog mögött...)
Én biztos nem vinném be. Nem odavaló. Legyen egy naposcsibe a baromfiudvar dísze!
Lehet, hogy valamilyen hiánybetegség áll a háttérben. A görögteknős növényevő, táplálékának 1:3 arányban kell zöldségféléket és gyümölcsöket tartalmaznia, viszont bizonyos vitaminokat és aminosavakat csak állati eredetű táplálékból (csiga, rovarok, stb.) tud megszerezni. Fontos számára a természetes napfény is a D3-vitaminszükséglet miatt. Ha a fent felsoroltakat mind megkapja teknősöd, akkor más probléma okozhatja az elváltozást, ebben az esetben vidd el állatorvoshoz. Az állatorvos alapos vizsgálattal kideríti a probléma okát és ha lehetséges, orvosolja is. Gyakran előfordul, hogy jó tartás mellett, bármilyen betegség nélkül a teknős páncélja kifakul, elveszti fényét. Ha biztos benne, hogy megfelelőek a tartási és takarmányozási feltételek, érdemes kipróbálni a páncélápoló szereket (pl. Sera Repticlean).
Jól teszi, ha nem türelmetlenkedik! Jutalmazgassa, dicsérgesse a kutyust és előbb-utóbb mindent megtanul.