3271. Ilyen a tökéletes teknős akvárium
A pézsmateknősök szeretnek úszni, ezért nagy tartályra van szükségük. Az akvárium az a hely, ahol a teknősöd több, mint 20 évig fog élni, így tekintsd azt egy befektetésnek.
A pézsmateknősök szeretnek úszni, ezért nagy tartályra van szükségük. Az akvárium az a hely, ahol a teknősöd több, mint 20 évig fog élni, így tekintsd azt egy befektetésnek.
Mindenki hallott már a vörös fülű ékszerteknősről és a dobozteknősről. Sokan hallottak már a tarajosteknősről, az aligátorteknősről, az ékszerteknősről, a lágyhéjú teknősről, a díszes ékszerteknősről, a díszes földiteknősről vagy egyéb teknősökről.
A felvétel Costa Rica-ban, a világon teljesen egyedülálló lajhárotthonban készült. Nézzétek, milyen különleges állat a lajhár!
Azok számára akiknek elegük van abból, hogy nem találnak megoldást a kutyájuk rosszalkodására, vagy képtelenek leszoktatni bizonyos dolgokról, legyen az a pórázhúzás, vagy a papucsrágás, esetleg a folyamatos nyüszítés, - mos itt egy nagyszerű alkalom.
A meteorológiai előrejelzések szerint ismét számottevő havazásra számíthatunk itthon, így felértékelődik a madáretetés jelentősége. A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) szeretne eloszlatni néhány tévhitet a verebekkel kapcsolatban, amelyekre sokan agresszív, túlszaporodott fajként tekintenek.
A válaszom a kérdésre rövid: nem tudom! Ez egy rendkívül speciális panasz, ami okának kiderítése nem lesz egyszerű. És még az sem biztos, hogy ebben egy állatorvos segítsége kell(het).
Nem, nincs semmi baj, ez a két dudor a kutya természetes "alkatrésze". Nemi izgalom hatására duzzadnak meg ezek a mirigyek.
Üdvözlöm! Nem szerencsés dolog interneten "tippelgetni", így nem is tennék ilyet, viszont javaslom beszéljen állatorvosával a vizsgálatot illetően. A leírt tünetek uyganis sok mindenre, így például emésztőszervi megbetegedésre, a hasnyálmirigy vagy a hashártya érintettségére is utalhatnak. A kutya azonnali, alapos kivizsgálását javaslom.
Ha ez az elváltozás többször vagy folyamatosan előfordul, javaslom hogy vizsgáltassa meg állatorvossal. Az is lehet hogy ezek a tünetek csak átmenetiek voltak és maguktól megszűnnek.
Kedves Gazdi! Ritka esetekben előfordul, hogy a gyógyulás ilyen sokáig elhúzódik de mindenképpen érdemes felkeresni a műtétet végző állatorvost kontrollvizsgálat céljából. Amennyiben mindent rendben talál, fizioterápiával lehet a fájdalmat csillapítani és a helyes végtaghasználatot elősegíteni. Fizioterápiával foglalkozó szakemberek elérhetőségét itt találja: http://www.kisallatfizio.hu/index.php?o=fizioterapeutak Üdvözlettel: Rostás Luca kutya-fizioterapeuta