3271. Ilyen a tökéletes teknős akvárium
A pézsmateknősök szeretnek úszni, ezért nagy tartályra van szükségük. Az akvárium az a hely, ahol a teknősöd több, mint 20 évig fog élni, így tekintsd azt egy befektetésnek.
A pézsmateknősök szeretnek úszni, ezért nagy tartályra van szükségük. Az akvárium az a hely, ahol a teknősöd több, mint 20 évig fog élni, így tekintsd azt egy befektetésnek.
Mindenki hallott már a vörös fülű ékszerteknősről és a dobozteknősről. Sokan hallottak már a tarajosteknősről, az aligátorteknősről, az ékszerteknősről, a lágyhéjú teknősről, a díszes ékszerteknősről, a díszes földiteknősről vagy egyéb teknősökről.
A felvétel Costa Rica-ban, a világon teljesen egyedülálló lajhárotthonban készült. Nézzétek, milyen különleges állat a lajhár!
Azok számára akiknek elegük van abból, hogy nem találnak megoldást a kutyájuk rosszalkodására, vagy képtelenek leszoktatni bizonyos dolgokról, legyen az a pórázhúzás, vagy a papucsrágás, esetleg a folyamatos nyüszítés, - mos itt egy nagyszerű alkalom.
A meteorológiai előrejelzések szerint ismét számottevő havazásra számíthatunk itthon, így felértékelődik a madáretetés jelentősége. A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) szeretne eloszlatni néhány tévhitet a verebekkel kapcsolatban, amelyekre sokan agresszív, túlszaporodott fajként tekintenek.
Kedves Gazdi! A Neocidol egy szerves foszforsavészter tipusú szer, macskának nem adható. Ha mégis kezelték vele, akkor le kell mosni a szőréről, illetve ha tünetek vannak, akkor az állatorvos megfelelő antidotumokkal kezeli a mérgezett cicát. Ha nincsenek paraszimpatikus tünetek, akkor nem szükséges antidotumok adása. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Valószínűleg allergiás háttere van a fülgyulladásnak is. A helyi (fül)kezelés mellett szisztémás allergia elleni kezelés is szükséges. Első körben azt javasolnám, hogy minden eddigi ennivalóját tegyék félre és kizárólag állatorvosnál ill. állatpatikában vásárolható hypoallergén táppal etessék. Több is van forgalomban, állatorvosa fog ajánlani Önnek. Ha 6 hét kizárólagos ilyen táplálás mellett( tehát semmi mást nem kaphat) enyhülnek vagy megszűnnek a tünetei, akkor biztos, hogy valamilyen táplálék allergiáról van szó. Legegyszerűbb élete végéig ezen a tápon tartani őt. Ha valami másra (pl. virágporok) allergiás, annak a tüneteit is enyhítheti a diétás táp. A fület, természetesen kezelni kell emellett, mert a gombák és baktériumok kiirtása fontos, erre nem elég a diéta.
Kedves Gazdi! Jó lenne EKG-t és szívultrahangot is csinálni, mert lehet hogy ott van a probléma gyökere. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Attila! A kolléga az eset leírása alapján mindent jól végzett és a diagnosztika és a terápia is megfelelő. A kutyus jó kezekben van, bízni kell a kolléga ítéletében, mert ő ismeri legjobban az esetet. Én sajnos a leírásból nem tudok egzakt válaszokat adni a feltett kérdésekre, de ez úgy hiszem így van rendjén. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Ha minden nyirokcsomója megduzzadt, az nem jó jelent. Félő, hogy daganatos beteg. Mindenképpen vigye el kivizsgáltatni!