3271. Ilyen a tökéletes teknős akvárium
A pézsmateknősök szeretnek úszni, ezért nagy tartályra van szükségük. Az akvárium az a hely, ahol a teknősöd több, mint 20 évig fog élni, így tekintsd azt egy befektetésnek.
A pézsmateknősök szeretnek úszni, ezért nagy tartályra van szükségük. Az akvárium az a hely, ahol a teknősöd több, mint 20 évig fog élni, így tekintsd azt egy befektetésnek.
Mindenki hallott már a vörös fülű ékszerteknősről és a dobozteknősről. Sokan hallottak már a tarajosteknősről, az aligátorteknősről, az ékszerteknősről, a lágyhéjú teknősről, a díszes ékszerteknősről, a díszes földiteknősről vagy egyéb teknősökről.
A felvétel Costa Rica-ban, a világon teljesen egyedülálló lajhárotthonban készült. Nézzétek, milyen különleges állat a lajhár!
Azok számára akiknek elegük van abból, hogy nem találnak megoldást a kutyájuk rosszalkodására, vagy képtelenek leszoktatni bizonyos dolgokról, legyen az a pórázhúzás, vagy a papucsrágás, esetleg a folyamatos nyüszítés, - mos itt egy nagyszerű alkalom.
A meteorológiai előrejelzések szerint ismét számottevő havazásra számíthatunk itthon, így felértékelődik a madáretetés jelentősége. A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) szeretne eloszlatni néhány tévhitet a verebekkel kapcsolatban, amelyekre sokan agresszív, túlszaporodott fajként tekintenek.
Lehet sétáltatni a patkányokat, csak az alapvető higiéniai szabályokat kell betartani, amik a következők: sétáltatás után érdemes lemosni az állat végtagjait, farkát, száját. Ne érintkezzen más állatok vizeletével, bélsárral, illetve olyan helyen történjen a séta, amit kevés állat látogat, és biztosan nincsen azon a területen más vadon élő rágcsáló. Oltást nem igényelnek.
A deguk nagy szeretettel rágcsálnak meg mindent. Lehet, hogy a tapétának van egy speciális íze vagy szaga, amit szeretnek a kis állatok. Meg lehet próbálni rágófát vagy nyalósót adni nekik, de a siker nem garantált. Ha a rágcsálás oka vitaminhiány, akkor vitaminok adásával meg fog oldódni a probléma.
A nyúl szőrének hiányát (főleg a fültő- és tarkótájékon) atkafertőzés vagy gombásodás okozhatja, ami minden esetben kezelést igényel. Ez a megbetegedés általában tavasszal és ősszel jelentkezik a nyusziknál, és igen gyakori elváltozás. Ha nem kezelik ezt a területet, a szőrhiány erősödni fog, és a tünetek súlyosbodhatnak. A nyuszitól sok betegséget el lehet kapni (bakteriális, gomba okozta megbetegedést, stb.), de ha az alapvető higiéniai szabályokat betartják (kézmosás a nyuszival való foglalkozás után, nem bújnak vele össze, stb.), akkor nem lehet baj.
A törpehörcsög szájzug-bőrében nem található mirigy. Ha azon a területen található elváltozás, akkor a pofazacskóval és annak bőrével lehet gond. Mutassa meg állatorvosnak.
Az eset bonyolultnak és összetettnek tűnik. Sajnos a sok és különböző kezelésnek köszönhetően valószínűleg már nem lehet kideríteni, mi lehetett az alapvető probléma. A bőrtüneteket sokféle kórokozó okozhatja. Lehet baktérium, gomba, atka, stb., de ezek ellen már megtörtént a kezelés. Azonban ezeknek oka lehet belső szervi elváltozás is. Nagyon sokszor a hormonális rendszer megbetegedése, cukorbetegség a bőrön jelentkezik (ez a betegség ritka hörcsögökben), de vitamin vagy nyomelem hiánya, vagy éppen túladagolása is lehet oka a problémájának. Javasolnám a kisállat vér- és vizeletvizsgálatát illetve ultrahangos átnézését.