326. Érdekességek a fülemüléről (Luscinia megarhynchos)
A fülemüle a rigófélék családjába tartozik. Vonuló madár, a telet Afrika trópusi tájain tölti. Az első hím fülemülék április derekán érkeznek, és azonnal territóriumfoglalásba kezdenek.
A fülemüle a rigófélék családjába tartozik. Vonuló madár, a telet Afrika trópusi tájain tölti. Az első hím fülemülék április derekán érkeznek, és azonnal territóriumfoglalásba kezdenek.
Megjelenik a háziállat.hu szaknévsora nyomtatásban, 50 000 példányban. Itt az állatorvosok, kozmetikák, iskolák, szakboltok, patikák és panziók listája!
Borneói orángután kölyök néz szembe az olvasóval a Vadon magazin legújabb számának címlapján. Borneón igen nagy a fajgazdagság, s e sziget méltán nevezhető a különleges állat-és növényvilág utolsó menedékének.
Lihegő kutyák és méginkább kitikkadt gazdáik népesítették be egy fél napra a Városligetet.
Az idézet Bazsó Gábor vizslatulajdonostól származik, aki talán a legpontosabban fogalmazta meg azt a tanulságot, mely április utolsó vasárnapján a Pilis-Visegrádi hegységben rendezett kiránduláson levonható volt.
Ahogy Ön is említette, a madarat igen nagy trauma érte. Elveszítette korábbi otthonát, és a nagy vihar is a szabadban érte. Azt javasolnám, hogy várja meg, míg a kismadár megszokja az új otthonát, kalitkáját, környezetét, gazdáit. Ha már beilleszkedett, akkor a számára legkedvesebb csemegéjével lehet kezdeni a "szelídítést". Az első időben ne nyúljon a kalitkába, ritkábban takarítsa, és ne engedje ki a madarat! Néhány hét elteltével kezdjen közeledni hozzá. Legyen türelmes és kitartó, idővel szelíd társsá válhat a madár.
Nem tudom. Ha jól van, eszik, élénk stb., akkor nem aggódnék. Valószínűleg ilyen a hangja.
Azt honnan tudják, hogy párosodtak?
Lakásban légkondi, hideg padlókő, vizes rongyos lemosás. Hosszabb séta csak reggel, este, és árnyékban, parkokban. Kertben árnyék, műanyag kismedence, amibe belefekhet, gyakori fürösztgetés. Ha lehet, szőrnyírás.
Véleményem szerint, az Ön távolléte nem fogja megviselni a madarat. A hullámos papagájok nem tartoznak az "érzékeny" fajták közé. Ha a madarat mégis levertnek, szomorúnak találja, akkor szerezzen be mellé egy ellenkező nemű párt.