3296. A Fővárosi Állat- és Növénykertben előjöttek a medvék
A Fővárosi Állatkertben előjöttek barlangjukból a barnamedvék. Mivel nem látták meg az árnyékukat, a népi időjóslás szerint hamarosan véget érhet a tél.
A Fővárosi Állatkertben előjöttek barlangjukból a barnamedvék. Mivel nem látták meg az árnyékukat, a népi időjóslás szerint hamarosan véget érhet a tél.
Ha Valentin nap, akkor Kisállat és Növénybörze a Petőfi Csarnokban! Már a tizenhetedik alkalommal! Ismét érkeznek a kutyák, macskák és a többi népszerű kisállat: nyulak, tengerimalacok, pókok, rágcsálók, madarak, siklók és ki tudja még mi minden!
A videón látható üveget nyaldosó róka szeretne bejutni a házba.
.A felvételen látható bárány ugyanolyan játékos, akár egy kiskutya. Páros lábbal ugrál, mint aki megkerdült. Vagy lehet, hogy csak bohóckodik?
Drasztikusan megnőtt az illegális madárbefogások száma Cipruson 2010-ben – derül ki a szigetország BirdLife szervezetének adataiból. A tavaly augusztus 31. és november 8. között végzett felmérés rámutatott, hogy a madárfogó hálók engedély nélküli használata 75 százalékkal, a lépvessző alkalmazása pedig 89 százalékkal emelkedett 2009 hasonló időszakához képest.
A petefészek felelős az ösztrogén termelésért, hiszen az ösztrogén magyar neve: tüszőhormon, tehát a petefészek tüszői termelik. Így értelemszerűen a petefészek-eltávolítás elegendő, nem fog többé bagzani a cicus.
Az, hogy később kelt ki, még normálisnak tekinthető. Ennek a pár napnak megfelelő "lemaradás" is normális jelenség. Ha ennél nagyobb mértékű a lemaradás (a tollak, testméret, stb. fejlődésében), akkor lehet, hogy valamiféle veleszületett betegség okozza a problémát. Ez kelésgyenge madaraknál (később kel, mert gyenge és ezért nem tudja feltörni a tojáshéjat, éppen ezért nem is szoktak segíteni rajtuk) gyakori és ez fordítva is igaz! Meg lehet próbálni több táplálékhoz juttatni, vagyis mesterségesen táplálni (például lágyeleséggel), eleségébe vitaminokat keverni, és így talán utoléri testvéreit a fejlődésben. A hím csipkedése normális jelenség (feltéve, ha nem véresre csipkedi a kicsiket). A frissen fejlődő tollakról szedegeti a száraz "tokanyagot".
Igen, meg lehet fürdetni, de csak zuhanyozva, tehát a hüvelyébe víz ne kerüljön.
A leírtak alapján elég rossz állapotban lehet szegény. Elképzelhető, hogy tojását nem tudja lerakni (tojásretenció), de bármi más betegség is okozhatja a letargiáját. Szerintem mindenképpen állatorvosi vizsgálatra és segítségre lenne szükség (visszamaradt tojás eltávolítása, kalciumhiány kezelése, stb.).
Pontos diagnózist csak az elhullott nyulak kórboncolása alapján lehetne adni.