3296. A Fővárosi Állat- és Növénykertben előjöttek a medvék
A Fővárosi Állatkertben előjöttek barlangjukból a barnamedvék. Mivel nem látták meg az árnyékukat, a népi időjóslás szerint hamarosan véget érhet a tél.
A Fővárosi Állatkertben előjöttek barlangjukból a barnamedvék. Mivel nem látták meg az árnyékukat, a népi időjóslás szerint hamarosan véget érhet a tél.
Ha Valentin nap, akkor Kisállat és Növénybörze a Petőfi Csarnokban! Már a tizenhetedik alkalommal! Ismét érkeznek a kutyák, macskák és a többi népszerű kisállat: nyulak, tengerimalacok, pókok, rágcsálók, madarak, siklók és ki tudja még mi minden!
A videón látható üveget nyaldosó róka szeretne bejutni a házba.
.A felvételen látható bárány ugyanolyan játékos, akár egy kiskutya. Páros lábbal ugrál, mint aki megkerdült. Vagy lehet, hogy csak bohóckodik?
Drasztikusan megnőtt az illegális madárbefogások száma Cipruson 2010-ben – derül ki a szigetország BirdLife szervezetének adataiból. A tavaly augusztus 31. és november 8. között végzett felmérés rámutatott, hogy a madárfogó hálók engedély nélküli használata 75 százalékkal, a lépvessző alkalmazása pedig 89 százalékkal emelkedett 2009 hasonló időszakához képest.
Kedves Gabriella! A kutyák pollen-allergiája is kezelhető ún. szelíd gyógymódokkal, mint amilyen pl. a homeopátia is: http://www.kimintvet.hu/szelid/szelid_homeo/homeop.html#deszenzi Azonban ezek a gyógymódok az ún. holisztikus terápiák körébe tartoznak, ami azt jelenti, hogy ilyen esetekben soha nem a tüneteket, a betegséget kezeljük, hanem mindig a beteget (a maga teljességében)! Tehát ún. „személyre szabott” terápiával, amit mindenképpen egyedileg kell összeállítani. Egy valóban hatékony kezeléshez igen sok tényezőt kell figyelembe venni: a kutyus pontos tüneteit, az előzményeket (feltételezett kiváltó okok!), a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és a pszichés – lelki beállítottságát is. Szívesen javasolnék Önnek egy-két olyan készítményt (ha ez így működne!), ami segíthetne kedvencén, - de, mint már fentebb leírtam -, ilyen esetekben természetes és hathatós gyógymód csak egyedi kezelés formájában képzelhető el. Ehhez mindenképpen egy személyes találkozásra van szükség a homeopata állatorvossal. Gyorsítja a tünetek enyhülését, ha gyógynövényekkel ill. gyógy-táplálékokkal is kiegészítjük a kezelést. Tartósabb (évekre kiható) javulást azonban csak egy komplex méregtelenítő, tisztító és deszenzibiláló kúrával érhetünk el. Ha további kérdései lennének a terápiával kapcsolatban, kérem, hívjon! (Tel.: 06 20 928 4425) Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos
Kiegészítő vizsgálatokra lenne szükség. Elsősorban labor, hasi ultrahang. Én bevinném egy állatkórházba a beteget.
Kedves Tóth Ágnes! A védett vadonélő állatok mentését szakmai szervezetek végzik, így csak azt ajánlhatom, minél gyorsabban juttassa el a legközelebbi állatkertbe, vagy nemzeti parkhoz, esetleg értesítse a Madártani Egyesület területi csoportját. A kérdéséhez csatlakozva- egy fecskefióka hajnaltól estig átlagban 5 percenként kap egy kisebb kukacot, vagy hártyásszárnyú rovart a szüleitől.
Kedves Laura! Az idült hasmenés oka lehet egysejtű parazita pl. tritrichomonas, giardia, de lehet egyéb bélélősködő is. ezenkívül lehet hasnyálmirígy elégtelenség, IBD (gyulladásos bélbetegség), ARD (antibiotikum responsive diarrhea), táplálék allergia és intolerancia stb. Sajnos ezeket sorra kell vizsgálni, míg meglesz a bűnös és csak azután lehet gyógykezelni. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Szerintem itt valami nem egészen tiszta! A bélgyulladás alapvetően egy komoly megbetegedés, ami mindenképpen hasmenéssel jár, és legtöbbször komolyan megviseli a beteg állatot. Emiatt a beteg levert, nem eszik, nem csinál semmit , viszont hasmenése van, és esetleg hányás is jelentkezik. Miután a kérdésben ilyesmiről nincs szó, sőt, a leírás szerint szinte majdnem egészségesnek tűnik a cica, így itt valami nem stimmel a diagnózissal. És az is kérdés, hogy mi volt a panasz ami miatt kihívta az állatorvost? Ahhoz képest most mi a helyzet, van-e javulás?