3296. A Fővárosi Állat- és Növénykertben előjöttek a medvék
A Fővárosi Állatkertben előjöttek barlangjukból a barnamedvék. Mivel nem látták meg az árnyékukat, a népi időjóslás szerint hamarosan véget érhet a tél.
A Fővárosi Állatkertben előjöttek barlangjukból a barnamedvék. Mivel nem látták meg az árnyékukat, a népi időjóslás szerint hamarosan véget érhet a tél.
Ha Valentin nap, akkor Kisállat és Növénybörze a Petőfi Csarnokban! Már a tizenhetedik alkalommal! Ismét érkeznek a kutyák, macskák és a többi népszerű kisállat: nyulak, tengerimalacok, pókok, rágcsálók, madarak, siklók és ki tudja még mi minden!
A videón látható üveget nyaldosó róka szeretne bejutni a házba.
.A felvételen látható bárány ugyanolyan játékos, akár egy kiskutya. Páros lábbal ugrál, mint aki megkerdült. Vagy lehet, hogy csak bohóckodik?
Drasztikusan megnőtt az illegális madárbefogások száma Cipruson 2010-ben – derül ki a szigetország BirdLife szervezetének adataiból. A tavaly augusztus 31. és november 8. között végzett felmérés rámutatott, hogy a madárfogó hálók engedély nélküli használata 75 százalékkal, a lépvessző alkalmazása pedig 89 százalékkal emelkedett 2009 hasonló időszakához képest.
A teknősöknél az étvágytalanság általában betegség jele, amely sok esetben aluszékonysággal (bágyadtsággal) párosul. Mindenképpen javasolt szakemberrel (állatorvossal) felvenni a kapcsolatot, aki a fizikális vizsgálat és a kórelőzményi adatok tükrében diagnosztizálni tudja az esetleges elváltozásokat, kórképeket. A megfelelő kondícióban lévő állatok a külső hőmérséklet kedvező vagy kedvezőtlen irányú változásait érzékelni tudják, így a külső hőmérséklet csökkenésére aktivitásuk és így anyagcseréjük intenzitásának lassulása következik be. A teknőstartás sarkalatos pontja egyébként a teleltetés, amely a megfelelő szaporodási ciklus beindítását célozza. Ezzel kapcsolatban azt kell ismerni, hogy azok az egyedek jutnak csak a téli nyugalmi periódusba, amelyek elegendő zsírszövet-tartalékkal rendelkeznek, külső és belső élősködőktől mentesek és megfelelően előkészítették őket erre a fázisra. A teknősök EKG-vizsgálatával lehet eldönteni azt, hogy a kérdéses egyed elpusztult vagy csak a téli nyugalmi periódus állapotában van.
Úgy tudom, a vedlések alkalmával kinő az elvesztett láb. A hőmérséklettel kapcsolatban tudni kellene pontosan, hogy milyen rákfajról van szó és ez milyen körülményeket kedvel. Ezt az állatkereskedésben - jobb esetben - meg tudják mondani.
Biztonságosabb külön tenni őket, mert ha zavarja az anyát a másik nőstény, akkor akár a kicsiket is bánthatja (kannibalizmus!) és talán a másik nőstény is agresszív lehet velük szemben.
Sajnos nem tudom megmondani, lesz-e baja, mert ez függ a megevett mennyiségtől is. A növény egyébként mérgezőnek számít.
Epilepsziának tűnik. Állatorvoshoz kell menni vele, hogy elkezdhessék a megfelelő gyógyszeres kezelést. És sajnos az epilepsziának súlyos következménye is lehet!