3296. A Fővárosi Állat- és Növénykertben előjöttek a medvék
A Fővárosi Állatkertben előjöttek barlangjukból a barnamedvék. Mivel nem látták meg az árnyékukat, a népi időjóslás szerint hamarosan véget érhet a tél.
A Fővárosi Állatkertben előjöttek barlangjukból a barnamedvék. Mivel nem látták meg az árnyékukat, a népi időjóslás szerint hamarosan véget érhet a tél.
Ha Valentin nap, akkor Kisállat és Növénybörze a Petőfi Csarnokban! Már a tizenhetedik alkalommal! Ismét érkeznek a kutyák, macskák és a többi népszerű kisállat: nyulak, tengerimalacok, pókok, rágcsálók, madarak, siklók és ki tudja még mi minden!
A videón látható üveget nyaldosó róka szeretne bejutni a házba.
.A felvételen látható bárány ugyanolyan játékos, akár egy kiskutya. Páros lábbal ugrál, mint aki megkerdült. Vagy lehet, hogy csak bohóckodik?
Drasztikusan megnőtt az illegális madárbefogások száma Cipruson 2010-ben – derül ki a szigetország BirdLife szervezetének adataiból. A tavaly augusztus 31. és november 8. között végzett felmérés rámutatott, hogy a madárfogó hálók engedély nélküli használata 75 százalékkal, a lépvessző alkalmazása pedig 89 százalékkal emelkedett 2009 hasonló időszakához képest.
A kérdése alapján nem tudom kideríteni azt, hogy pontosan milyen csomók alakultak ki a degu farkán. Szőrcsomó? Vagy a bőrön és bőrben vannak a csomók? Ha nem egy "szőrcsombék" van degu farkán, állatorvosnak mutassa meg őt.
Szépészeti okokból tilos ilyen plasztikai műtétet végezni, de a törvény valahogy úgy szól, hogy kivéve, ha a fajtajelleg megköveteli... (nem szó szerint). A legtöbb tenyésztő (legalábbis akikkel én találkozom) már nem vágatja le állatai fülét/farkát. Egészségügyi okokból természetesen elvégezhető ilyen beavatkozás is!
A "piros folt" hogyan keletkezett és viszket-e, terjed-e a bőrfelületen? Az Elocom kenőcsös kezelési javaslat alapján azt gondolom, hogy az állatorvos inkább egy ekcémás vagy allergiás bőrbetegségre gondolt. Ha javulást észlel a kezelés hatására, folytatni kell. Ha nem javul és másutt is megjelenik hasonló elváltozás, vissza kell vinni a kutyát a dokihoz. Ilyenkor általában laborvizsgálatot is szoktak csinálni a bőrkaparékból és szőrszálakból. A kutyákat hozzá lehet szoktatni az autós utazásokhoz, sőt nagyon sok kutya imádja a kocsikázást. A lényeg az, hogy ne csak akkor utazzon autóval, amikor negatív élmények érik. Kirándulásokra és sétákra is lehet vinni őt kocsival és kellemes élményeket szerezni az utazással.
Igen, akkor is foganhat a szuka, ha nem ragadnak össze. A mesterséges termékenyítés azonban a legbiztosabb.
Átlagosan 21 napig tart egy tüzelés a szukáknál. Nincs fajtabeli lényeges eltérés. Javaslom a tüzelőbugyi beszerzését.