3296. A Fővárosi Állat- és Növénykertben előjöttek a medvék
A Fővárosi Állatkertben előjöttek barlangjukból a barnamedvék. Mivel nem látták meg az árnyékukat, a népi időjóslás szerint hamarosan véget érhet a tél.
A Fővárosi Állatkertben előjöttek barlangjukból a barnamedvék. Mivel nem látták meg az árnyékukat, a népi időjóslás szerint hamarosan véget érhet a tél.
Ha Valentin nap, akkor Kisállat és Növénybörze a Petőfi Csarnokban! Már a tizenhetedik alkalommal! Ismét érkeznek a kutyák, macskák és a többi népszerű kisállat: nyulak, tengerimalacok, pókok, rágcsálók, madarak, siklók és ki tudja még mi minden!
A videón látható üveget nyaldosó róka szeretne bejutni a házba.
.A felvételen látható bárány ugyanolyan játékos, akár egy kiskutya. Páros lábbal ugrál, mint aki megkerdült. Vagy lehet, hogy csak bohóckodik?
Drasztikusan megnőtt az illegális madárbefogások száma Cipruson 2010-ben – derül ki a szigetország BirdLife szervezetének adataiból. A tavaly augusztus 31. és november 8. között végzett felmérés rámutatott, hogy a madárfogó hálók engedély nélküli használata 75 százalékkal, a lépvessző alkalmazása pedig 89 százalékkal emelkedett 2009 hasonló időszakához képest.
Azt sajnos biztosra így nem lehet megmondani, hogy mi okozza a bajokat, de ebben az időszakban nagyon gyakori, hogy toklász (vagy annak egy kis darabja) fúródik be a kutyák lábujjai közé, vagy a lábfej más részeibe. Ennek van a legnagyobb valószínűsége. Ilyenkor szinte biztos következmény a gennyes gyulladás kialakulása, ami miatt fájdalom is van, meg duzzanat is kialakul. Ami egyébként emberi értelemben tisztának tűnik, az legtöbbször mikrobiológiailag egyáltalán nem az. A látszólag tiszta felületeken is milliószámra élnek baktériumok. De hangsúlyozom, ez inkább általános vélemény a részemről, mint az adott konkrét esetre vonatkozó hozászólás. Ahhoz ugyanis látni, vizsgálni kellene a kutyát és a lábvégeit.
Igen, és egyben fel kéne deríteni a kölykök elhullásának okát..
Nagyon sajnálom, de erre a kérdésre így nem lehet semmi érdemlegeset válaszolni. Egy ilyen korú kiscicánál rengeteg féle ok idézhet elő ilyen tüneteket. Ha nem múlik el rövid időn belül, minél előbb forduljanak vele állatorvoshoz, aki majd megvizsgálja, és vélhetően lesz véleménye is, ill. remélhetőleg tud majd segíteni is.
Egy vér- és röntgen vizsgálat közelebb vinne a diagnózishoz. Esetleg kontrasztkásás sorozatfelvételt kéne készíttetni, hogyan ürül a cica gyomra és bélrendszere., illetve nem ül-e szőrlabda a gyomrában?
Üdvözlöm! Hasi UH (gyomor), illetve esetleg kontrasztos RTG felvétel lehet szükséges ebben az esetben, hogy kiderüljön, mitől öklendezik a kutya. Egy alapos állatorvosi vizsgálatot javasolnék az ok kiderítésére.